208 YURTİÇİ KARGO TEKNOLOJİ HAMLESİ İLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ARTTIRIYOR

YURTİÇİ KARGO TEKNOLOJİ HAMLESİ İLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİNİ ARTTIRIYOR

Son yıllarda gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarına bir yenisini daha ekleyen Yurtiçi Kargo, İsviçreli kurumsal veri toplama ve mobilite şirketi Scandit firması ile gerçekleştirdiği işbirliği ile endüstriyel mobil cihazlarını cep telefonları ile değiştirme sürecini başlattı. Söz konusu yatırımı ile Yurtiçi Kargo, tedarik zinciri yönetimini güçlendirecek ve veri girişlerini daha hızlı hale getirecek.

Kurulduğu günden bu yana teknolojik altyapısını aralıksız güncelleyen ve ülkemizden yurt dışına ihraç ettiği Kargo Operasyon Sistemi (KOPS) ile uluslararası kargo sektöründe de dikkat çeken Yurtiçi Kargo, müşterilerine daha hızlı bilgi akışı sağlamak için son olarak, İsviçreli Scandit firması ile işbirliği gerçekleştirdi. Kuryelerine yönelik geliştirmiş olduğu “mobil kurye uygulaması” nı bugüne kadar endüstriyel mobil cihazlarda kullanan Yurtiçi Kargo, son hamlesi ile sahada tercih ettiği endüstriyel mobil cihazların yerine standart cep telefonlarını kullanmaya başladı. Scandit ile gerçekleştirdiği işbirliği ile endüstriyel cihazların barkod okuyabilme kapasitelerine cep telefonlarında da ulaşan Yurtiçi Kargo, Haziran ayında 10 milyon paket üzerinde deneyerek satın alımına karar verdiği Android akıllı telefon Scandit Barkod Tarayıcıları ile, kağıt kullanımını azaltmayı, kuryelerin ellerinde taşıdıkları yükü azaltarak daha hızlı ve verimli çalışmalarını hedefliyor.

İlk etapta, Türkiye’deki şube ve acentelerine bağlı 1500 kurye tarafından kullanılacak olan söz konusu akıllı telefonlar ile Yurtiçi Kargo ayrıca, tedarik zinciri yönetimini güçlendirecek ve verilerin anında merkeze aktarılması sayesinde müşterilerini gönderileri hakkında daha hızlı bilgilendirebilecek.

YORUMLAR

BENZER HABERLER