Yurtiçi Kargo Çalışanı Hakkında Taciz İddiası!

Yurtiçi Kargo Çalışanı Hakkında Taciz İddiası!

YURTİÇİ KARGO ÇALIŞANI HAKKINDA TACİZ İDDİASI!

Ankara Çankaya’da G.Ö., geçtiğimiz haftalarda paket teslim aldığı Yurtiçi Kargo çalışanı bir kurye tarafından taciz edildiğini belirtti.

G.Ö. kuryenin kendisine, ‘Teslim ettiğimi göstermem gerek, pandemiden dolayı yeni uygulama böyle sizin videonuzu çekmem lazım” diyerek videosunu çektiğini söyledi. Bunun üzerine Yurtiçi Kargo’ya ulaştığını dile getiren G.Ö., firma yetkililerinin kendisine böyle bir prosedürlerinin olmadığını söylediklerini anlattı. Kendisini taciz eden kurye hakkında Yurtiçi Kargo yetkililerinden işlem başlatmaları, videonun bulunmasını ve gerekli önlemlerin alınması için uğraşan G.Ö., çabalarına rağmen kargo firmasının herhangi bir işlem yapmadığını kaydetti. Bunun üzerine G.Ö. ve Kadın Savunma Ağı’ndan kadınlar Ankara Adliyesi’nde Yurtiçi Kargo ve kurye hakkında suç duyurusunda bulundu.

Başvuru sonrası Kadın Savunma Ağı adliye önünde yaptıkları açıklamada, “Erkek şiddetini meşrulaştıran politikalar, İstanbul Sözleşmesi’ne yapılan saldırılar ve pandemi sürecinde erkek şiddetine karşı herhangi bir önlemin alınmaması taciz, tecavüz ve şiddet oranlarının artmasına neden olmuştur” denildi. Öte yandan Yurtiçi Kargo daha önce de taciz olayları ile gündeme gelmişti.

YORUMLAR

BENZER HABERLER