74 YERDEN GÖĞE HAVACILIK KONUŞULDU

YERDEN GÖĞE HAVACILIK KONUŞULDU

Anadolu Üniversitesi Havacılık Kulübü Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Mustafa Öç Konferans Salonu’nda MNG Kargo’dan birçok ismi “Yerden Göğe Havacılık Semineri” ile öğrencilerle buluşturdu.

Seminere katılan MNG Havayolları Eğitim Şefi Hacı Mehmet Çamlıbel, Ticaret Başkanı Hasan Tasus, Planlama ve Koordinasyon Başkanı Atilla Arıkan konuşmalarını gerçekleştirdi. Anadolu Üniversitesi Havacılık Fakültesi mezunu olan Arıkan, konuşmasında kendilerine gelen başvurularda Anadolu mezunlarına öncelik verdiğini belirtti. Çalışan kadrosunun büyük bölümünün Anadolu mezunu olduğunu ifade eden Atilla Arıkan, MNG Kargo diğer kurumlardan farklı olarak bir aile olduğuna dikkat çekti. Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin hem mezunu hem de eski öğretim elemanı olan Mehmet Çamlıbel “Sizlerin arasından gelip en yüksek kadrolara yükselebilmiş insanlarız” dedi.

Semineri düzenleyen Anadolu Üniversitesi Havacılık Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Büşra Öz, bu tür etkinlikler yolu ile sektör ve öğrencilerin arasındaki bağı kurmayı amaçladığını aktardı. Öz, “Usta isimlerle tanışan öğrenciler bu sayede sorularına yanıt bulabiliyor ve gelecekteki çalışma hayatları hakkında bilgi sahibi oluyor” diye konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER