230 VI. TARIM, GIDA VE SOĞUK ZİNCİR LOJİSTİĞİ SEMPOZYUMU 24 MART’ TA YAPILACAK

VI. TARIM, GIDA VE SOĞUK ZİNCİR LOJİSTİĞİ SEMPOZYUMU 24 MART’ TA YAPILACAK

İnsan sağlığını doğrudan etkileyen tarım ürünleri ile gıdaların, depolanması ve dağıtılması sırasında karşılaşılan zorlukların ve gereksinimlerin tüm taraflar tarafından bilinmesini sağlamak amacıyla, ATSO desteğiyle, Lojistik Derneği (LODER) ve Akdeniz Üniversitesi tarafından, 24 Mart 2016 tarihinde, ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda, “VI. Soğuk Zincir Lojistiği Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

VI. Tarım, Gıda ve Soğuk Zincir Lojistiği Sempozyumu Ülkemiz, coğrafi konumu ve özellikleri bakımından dünyadaki önemli tarımsal üretim merkezlerinden birisidir. Birçok ülkeye çeşitli gıda maddelerinin ihracatının gerçekleştiği ülkemizde, gıda güvenlik esasları kapsamında lojistik faaliyetlerin gereğine uygun olarak gerçekleştirilmesi ve özellikle ısı rejimli taşımalarda, önemli gelişmeler kat edilmiştir. Bu gelişmelerin değerlendirilmesi ve yeni uygulamaların paylaşılması amacıyla Lojistik Derneği (LODER), Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından VI. Soğuk Zincir Lojistiği Sempozyumu “Gıda Güvenliğinde Lojistiğin Yeri” teması ile 24 Mart 2016 tarihinde, 09.00-18.00 saatleri arasında, ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda düzenlenecek.

Sempozyumun amacı; insan sağlığını doğrudan etkileyen tarım ürünleri ile gıdaların, depolanması ve dağıtılması sırasında karşılaşılan zorlukların ve gereksinimlerin tüm taraflar tarafından bilinmesini sağlamak, etkin ve verimli soğuk zincir lojistiğinin önemi konusunda bilinirliliği artırmak, sürdürebilirlik yönünde standartlar oluşturmak, sektörde işbirliği ve birlikte hareket ortamı geliştirmektir. Sempozyum kapsamında çağdaş tarım ve gıda ürünleri tedarik zinciri ve soğuk zincir lojistiği uygulamaların tartışılması amaçlanmakta.

YORUMLAR

BENZER HABERLER