106 UTÎKAD VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

UTÎKAD VE PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM İÇİN İŞ BİRLİĞİ YAPTI

UTİKAD, geçtiğimiz günlerde yine önemli bir iş birliğine imza attı. Piri Reis Üniversitesi yönetimi ile bir araya gelen UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, üniversite ile ‘Eğitim İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ ın akademik eğitime desteği sürüyor. Piri Reis Üniversitesi ve UTÎKAD arasında 3 Mart 2017 tarihinde eğitim ve staj konularında iş birliği sağlamak maksadıyla karşılıklı “Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı.

UTÎKAD adına iş birliği protokolünü Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener imzalarken, Piri Reis Üniversitesi’ni temsilen Rektör Prof. Dr. Oral Erdoğan protokole imza attı. imza törenine Piri Reis Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ile Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Zafer Acar da katıldı.

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD’ ın Türkiye’de lojistik kültürünün gelişimine yönelik çalışmaları devam ediyor. Özellikle lojistik sektörüne kalifiye eleman yetiştiren akademik kurumları desteklemeyi amaç edinen UTÎKAD, geçtiğimiz günlerde yine önemli bir iş birliğine imza attı. Piri Reis Üniversitesi yönetimi ile bir araya gelen UTÎKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, üniversite ile ‘Eğitim İş Birliği Protokolü’nü imzaladı.

Piri Reis Üniversitesi’nin Tuzla Kampüsü’nde 3 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen imza törenine Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Zafer Acar da katıldı.

UTÎKAD’ı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener, Piri Reis Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Oral Erdoğan imzaladığı protokol ile iki kurum arasında eğitimde iş birliği sağlandı. Protokol ile Piri Reis Üniversitesi ve UTÎKAD arasında YÖK mevzuatı çerçevesinde sertifika ve eğitim programları geliştirilecek, ortak panel, sempozyum, seminerler düzenlenecek, ARGE çalışmaları ile kamu ve sosyal sorumluluk projeleri yürütülebilecek. Aynı zamanda UTÎKAD, sektördeki üst düzey yöneticilerin ve uzmanların bilgi birikimlerini öğrencilerle paylaşmalarına destek verecek, Piri Reis Üniversitesi öğrencilerinin üye firmalarda staj ve yarı-zamanlı çalışma olanakları sağlanması için üyelerine çağrıda bulunacak.

Protokole göre Piri Reis Üniversitesi lisansüstü programlarda UTÎKAD üyesi firmaların çalışanlarına belli bir oranda indirim uygulayacak. Bununla birlikte UTÎKAD tarafından düzenlenen eğitim programlarına akademik destek verilecek.

Kurumlar adına bu protokol kapsamında ortaya çıkacak projelerin yürütülmesinden UTÎKAD adına Genel Müdürü Cavit Uğur ile Piri Reis Üniversitesi adına ise Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. A. Zafer Acar sorumlu olacak.

Piri Reis Üniversitesi ile iş birliğinin hem lojistik sektörü çalışanları hem de yeni mezunlar için önemine vurgu yapan UTÎKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener; “Lojistik sektörünün çatı kuruluşu olarak 30 yılı geride bırakmanın haklı gururunu yaşarken sektörümüze kalifiye eleman yetiştirmek için hem akademik yapılara destek veriyoruz hem de sektörün profesyonellerinin kendilerini geliştirmelerini sağlayacak eğitimleri dernek çatımız altında sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra FIATA Diploma Eğitimi ile Türk lojistikçilere dünyaya açılma imkanı sağlıyoruz. Lojistik kültürünün oluşturulması ve geliştirilmesini temel hedeflerinden biri olarak gören UTÎKAD, akademik eğitime destek vermeye devam edecektir” diye konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER