UTİKAD, İGA’ DAN YEDİ KONUDA ACİL ÇÖZÜM İSTEDİ

UTİKAD, İGA’ DAN YEDİ KONUDA ACİL ÇÖZÜM İSTEDİ

UTİKAD, Nisan ayında açılan İstanbul Havalimanı’nda faaliyet gösteren kargo firmaları ve yaşadığı sıkıntıların çözümünü yetkilileriyle bir araya gelerek, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini iletti.  Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Atatürk Havalimanının taşınmasıyla 7 Nisan 2019 tarihinde hizmete giren İstanbul Havalimanında üyelerinin ve çalışanlarının yaşadığı sıkıntıların çözümü ve hizmetlerin geliştirilmesine yönelik İGA yetkilileriyle bir araya geldi.

UTİKAD Başkanı Emre Eldener, Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Eren, Genel Müdür Cavit Uğur, UTİKAD Sektörel İlişkiler Uzmanı Gizem Aydın ve UTİKAD’ın İstanbul Havalimanı temsilcisi Şahin Doğmazer’in katılım sağladığı toplantıya İGA’yı temsilen İGA İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Melih Mengü ve İGA İş Geliştirme Müdürü Ümit Dindar katıldı. Toplantının ana gündemi havalimanında faaliyet gösteren hava kargo acentelerinin yaşadığı sıkıntıların çözümü olsa da ortak isteğin; ülkenin prestiji olan İstanbul Havalimanındaki hizmetlerin bir an önce çağdaş standartlara uygun şekilde geliştirilmesi olduğu belirtildi. Havalimanında acil çözülmesi gereken konuların başında kargo terminalinde çalışan personelin yararlanabileceği yeme içme alanlarının oluşturulması olduğu ifade edildi.

UTİKAD tarafından, uzun mesai yapan çalışanların İstanbul Havalimanı kargo terminali içerisinde yemek yiyebilecekleri lokanta olmamasından dolayı büyük sıkıntı yaşadığı vurgulandı. İGA yetkilileri, İstanbul Havalimanı kargo terminalinde bin metrekarelik bir sosyal tesis alanı ayrıldığı, bu alanın personelin yemek yiyebileceği, dinlenebileceği ve mola zamanlarında kullanabileceği bir yer olarak inşa edildiği ve tesisin birkaç ay içerisinde hizmete gireceği bilgisini verdi UTİKAD Başkanı Emre Eldener yemek hizmeti verilirken şirket çalışanlarının gelirlerinin göz önünde bulundurulması gerektiğine vurgu yaptı. Kargo terminalindeki yemek ücretlerinin yolcu terminalindeki gibi olması gerektiğini dile getirdi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER