169 ÜNİVERSİTE – SEKTÖR BÜYÜK VERİ İÇİN BULUŞTU

ÜNİVERSİTE – SEKTÖR BÜYÜK VERİ İÇİN BULUŞTU

Kadir Has Üniversitesi İNEO Teknoloji Transfer Ofisi, sektörde öncü olarak kabul edilen paydaşlarla bir araya geldi. ‘Büyük Veri’ nin kullanım alanları, hangi ihtiyaçların öncelikli olduğu ve bu ihtiyaçların nasıl karşılanacağı konularına değinilen toplantıda üniversite sektör işbirliği için ciddi bir adım atıldı.

İNEO Teknoloji Transfer Ofisi’nin tüm paydaşlar nezdinde büyük veri ihtiyaçlarının karşılanacağı bir merkez ve şirketler için bir çözüm ortağı olma amacı taşıdığını belirten Kadir Has Üniversitesi İNEO Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Aydın, “Sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak adına bilimsel çalışmalar yapıyoruz. Bugün burada B/S/H Ev Aletleri, Borusan Lojistik, Gantek Teknoloji, Kartaca Bilişim, Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri, Gelecekhane gibi şirketlerin katılımıyla gerçekleşen toplantıda ciddi bir adım atmış oluyoruz” dedi.

Aydın, İNEO Teknoloji Transfer Ofisi’nde Ar-Ge çalışmalarıyla yaratılacak bilginin, verilecek eğitimlerle yetiştirilecek insan kaynağı aracılığıyla ve işbirlikleriyle oluşturulacak inovatif projeler üzerinden katma değer sağlamayı hedeflediklerini belirtti. Kadir Has Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Dağ ise, “Önemli olan bilginin etkin bir şekilde kullanılması. Bunun için nitelikli eleman ihtiyacı var. Yüzde 90’ı KOBİ olan Türkiye ciddi veriye sahip. Bunlar paylaşılırsa ülkemizin önü çok açık” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER