100 U.N. RO-RO, DANİMARKALI DFDS’YE SATILDI

U.N. RO-RO, DANİMARKALI DFDS’YE SATILDI

Danimarkalı denizcilik ve lojistik çözümleri sunan DFDS Group, yük taşımacılığı operatörü U.N. Ro-Ro’nun yüzde 98,8’lik hissesini 950 milyon avroya satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu. DFDS Group’un internet sitesinde yer alan açıklamada, DFDS Group’un, U.N. Ro-Ro’nun yüzde 98,8 lik hissesini Actera Group ve Esas Holding şirketlerinden Ro-Ro Investments Sarl’den satın almak için anlaştığı bildirildi.

ONAY HAZİRANDA BİTECEK

Açıklamada, DFDS Group’un satın alma işlemi karşılığında 950 milyon avro ödeyeceği aktarılarak, şunlar kaydedildi: “Satış işlemi, Trieste terminalinin transfer noktasında stratejik bir varlık olması dolayısıyla Türk, Avusturyalı, Alman ve İtalyan rekabet otoriteleri tarafından onaya tabi tutulacak. Onay işleminin, Haziran 2018’de tamamlanması öngörülüyor. Satın alma işleminin, müşterilerimize, çalışanlarımıza ve hissedarlarımıza önemli bir değer katacağına inanıyoruz. Satın alma ile DFDS’nin hizmet ağı, Türkiye ve Avrupa Birliği arasında hızla büyüyen taşımacılık pazarını da içerecek şekilde genişledi.”

Açıklamada görüşlerine yer verilen DFDS Group Üst Yöneticisi (CEO) Niels Smedegaard, U.N Ro-Ro’nun satın alınmasıyla, operasyonel olarak Kuzey Avrupa’ya benzeyen Avrupa’nın en cazip navlun piyasasında faaliyetlerini genişlettiklerini belirterek, şunları ifade etti: “Bu satın alma bize, var olan güçlü yönetim ekibimizle birlikte ağımızı, filomuzu, deneyimimizi ve yeteneğimizi geliştirme imkanı sunuyor.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER