Türkiye’nin Lojistik Gücü Salgına Rağmen Yeni Yatırımlarla Büyüyor

Türkiye’nin Lojistik Gücü Salgına Rağmen Yeni Yatırımlarla Büyüyor

TÜRKİYE’NİN LOJİSTİK GÜCÜ SALGINA RAĞMEN YENİ YATIRIMLARLA BÜYÜYOR

Ocak ayından bu yana 12 bin 100 metrekarelik depo ve transfer merkezi yatırımı yapan Mars Logistics, Türkiye’nin 81 ilindeki üreticiye yurtiçi dağıtım hizmeti vermeyi hedefliyor.

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlerden biri de lojistik sektörü oldu. Özellikle karayolu taşımacılığında kapatılan sınırlar nedeniyle birçok sevkiyat gerçekleştirilemedi. Bu dönemde Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden Mars Logistics, uluslararası taşımacılıktaki yetkinliklerini Türkiye içi operasyonlara da taşımak için bir dizi yatırım gerçekleştirdi.

Ocak ayında Eskişehir’de 1.000 metrekarelik, Mayıs ayında ise Manisa’da 5 bin 600 ve 5 bin 500 metrekarelik olmak üzere toplam 3 yeni depo açan şirket, Türkiye’nin 81 iline gerçekleştirdiği yurtiçi dağıtım hizmetini güçlendirdi. Ayrıca 2020 sonuna kadar Ankara, İzmir, Bursa ve Adana’da yeni transfer merkezlerinin kurulmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiği belirtildi.

YENİ YATIRIMLAR YOLDA

Genişletilen dağıtım kanalları ile lojistiğin gerektirdiği tüm hizmetleri Türkiye’nin her ilinde entegre bir şekilde sunduklarını belirten Mars Logistics Yurtiçi Dağıtım Kanalları Geliştirme Müdürü Mahmut Yortaç, bu sayede yerli üreticiyi de desteklemeyi amaçladıklarını vurguladı. Kısa sürede ciddi bir ivme kazandıklarına ve Yurtiçi Dağıtım’da 2020 yılında yüzde 100’lük bir büyüme hedeflediklerine de değinen Yortaç, “2019 yılında tek bir müşteri ile çıktığımız bu yolda, şu an otomotiv yan sanayi, tekstil, beyaz eşya, FMCG, inşaat, yapı market gibi sektörlerde yaklaşık 50 farklı müşteri ile çalışıyoruz. Yıl başında Eskişehir’de açtığımız transfer ve toplama merkezi ve mayıs ayında Manisa’da açtığımız iki yeni depo ile yurt içi depolama noktasında önemli adımlar attık. 2020 yılı sonuna kadar yatırım planımız ise Ankara, İzmir, Bursa, Adana’da ve farklı illerde yeni cross-dock ve transfer merkezleri açarak parsiyel mikro dağıtım hizmeti verme yönünde olacak” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER