47 ”TÜRKİYE’NİN DİNAMİZMİNE GÜVENİYORUZ”

”TÜRKİYE’NİN DİNAMİZMİNE GÜVENİYORUZ”

Operasyonlarını kesintisiz bir şekilde sürdürmeyi başardıklarını söyleyen DHL Express Türkiye CEO’ su Markus Reckling, Türkiye’ de operasyonlarının etkileneceğine dair bir endişe duymadıklarını belirtiyor.

Türkiye’yi 35 yıldır dünyaya bağladıklarını, ticarete, ihracata ve büyümeye destek olduklarını söyleyen DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling, Yeni Türkiye Yeni Ekonomi vizyonu çerçevesinde nasıl hareket edecekleriyle ilgili şu açıklamalarda bulunuyor: “Bütün bu süre boyunca yaptığımız katkılarla Türkiye’deki iş dünyasının aktif bir oyuncusu olmaktan gurur duyuyoruz. Faaliyette bulunduğumuz 35 yıla baktığımızda şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, Türkiye bizim her zaman en başarılı pazarlarımızdan biri oldu. Zaman içerisinde biz de Türkiye’nin dinamizmine ve potansiyeline güvenmeyi öğrendik. Bu yüzden yeni süreçte de, geçmişte olduğu gibi uzun vadeli bakış açımızı koruyarak yarınlarımızı planlandığı şekilde sürdüreceğiz. Kısa vadeli küçük fırsatların peşine düşmek yerine uzun vadeli stratejilere bağlı kalmanın hem şirketler hem de ülke kalkınması açısından her zaman en doğru yaklaşım olduğuna inanıyoruz.

DHL Express olarak Türkiye’nin dünya pazarları ile bağlantılarını güçlendirmek konusunda yönetim ekibimizden başlayıp tüm çalışanlarımıza yayılan güçlü bir motivasyonla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaşanan bu süreçte operasyonlarımızda ve müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerde herhangi bir kesinti ya da aksama yaşanmadı. Bununla birlikte uluslararası hızlı hava taşımacılığı, ülke ekonomilerinin birbirine bağlanması aracılığıyla küresel refah ve istikrara katkıda bulunan bir sektör. Bu nedenle DHL Express olarak içerisinde bulunduğumuz dönemde de Türkiye’ye destek olma konusunda üzerimize düşen bir rolü yerine getirmek için çalışıyoruz. Bugün Türkiye’de yaşadığımız süreçle de operasyonlarımızın etkileneceğine dair bir endişe duymuyoruz.”

TÜRKİYE’ YE 5 YIL İÇİNDE 100 MİLYON EURO YATIRIM YAPACAK

” Biz Türkiye’yi bölgesel bir lojistik merkezi haline getirmek istiyoruz ve bu bakış açımızda herhangi bir değişiklik yok. Deutsche Post DHL Grubu olarak Türkiye’de 5 yıl içinde 100  Milyon Euro’yu hedefleyen çok güçlü bir yatırım planımız var ve şu an bu planı aynen koruyoruz.”

Türkiye’deki 35’inci yılı olan 2016’da da çalışanlarına, altyapılarına, filosuna ve teknolojilerine yatırım yapmayı sürdüreceklerini söyleyen Markus Reckling, sözlerini şöyle tamamlıyor “Kalite ile büyümeye, KOBİ’lere, nihai müşteriye yönelik hizmetlere ve e-ticarete odaklanarak büyüyeceğiz. Yatırımlarımız, sektördeki en iyi ekibe sahip olmanın avantajı ve uzun vadeli yaklaşımımız sayesinde, bu yılı da başarılı sonuçlarla kapayacağımıza inanıyoruz.

Uluslararası hızlı hava taşımacılığı sektörü olarak bizim işimiz küresel ticareti kolaylaştırmak. Bu yüzden, uluslararası ticaret büyüme trendi gösterdiğinde, bunun sektörümüze etkileri de olumlu oluyor. Diğer yandan ekonomide ve uluslararası ticarette düşüş yaşandığında ise sektörümüzde de işler biraz zorlaşıyor. Bu sebeple, kısa süreli dalgalanmalar her zaman olabilir ancak uzun vadeli stratejiler ve hedefler her zaman korunmalıdır.

Biz Türkiye’yi bölgesel bir lojistik merkezi haline getirmek istiyoruz ve bu bakış açımızda herhangi bir değişiklik yok. Deutsche Post DHL Grubu olarak küresel 2020 stratejimiz kapsamında gelişmekle olan pazarlardan elde ettiğimiz gelirin payını 2020 yılına kadar yüzde 22’den yüzde 30’a çıkarmayı hedefliyoruz. Türkiye de, grubumuzun bu hedefe ulaşmak için odaklanmak üzere belirlediği 11 kilit pazar arasında yer alıyor. Bu kapsamda DPDHL olarak Türkiye’de 5 yıl içinde 100 milyon Euro’yu hedefleyen çok güçlü bir yatırım planımız var.” ( www.platinonline.com)

YORUMLAR

BENZER HABERLER