272 ”TÜRKİYE’ NİN DEPOCUSU” LİDERLİKTEN VAZGEÇMEYECEK

”TÜRKİYE’ NİN DEPOCUSU” LİDERLİKTEN VAZGEÇMEYECEK

Reysaş Yatırım Holding; 1990 yılında araç taşımacılığı ile lojistik sektöründe faaliyetlerine başladı. Reysaş kısa zamanda büyüyüp: araç taşımacılığı, otomotiv milkrun ve otomotiv üretim bandı beslemesi, yurtiçi ve yurtdışı taşımacılık, akaryakıt, uçak yakıtı, LNG, LPG, CNG, madeni yağ taşımacılığı, FMCG soğuk zincir dağıtımı, gıda taşımacılığı, konteyner ve tank konteyner taşımacılığı, sigara, alkollü ve alkolsüz içecek dağıtımı, uluslararası ve yurtiçi demiryolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı, gümrüklü/gümrüksüz depolama hizmetleri ile ek servisleri vermeye başladı. Yaptığı yatırımlar ile 850 bin metrekare kapalı depolama kapasitesine ulaştı. Şirket bu alandaki yatırımlarına halen devam ediyor. 2017 yılı için depolama hedefi; 1 milyon metrekareye ulaşmak.

Reysaş Yatırım Holding halen 850 özmal tır, 3 bin kiralık tır, kendisine ait 2’si aktif 7 demiryolu istasyonu, 10Ü0 vagon, 1000 tren konteynerine sahip. 36 deposu bulunan holding 850 bin metrekare kapalı depo alanında operasyonlarını sürdürüyor. Reysaş’ ın 5 il ve 3 ilçede toplam 8 sabit, 5 tane de mobil olmak üzere 13 TUV Türk Muayene istasyonu işletmesi, 1.200 adet istif makinası, GES Tesisleri, Türkiye’nin en büyük endüstriyel yem bitki alanları, besi üretim çiftliği ve iki Hilton oteli sahibi büyük bir yatırım ve organizasyon şirketi olduğunu da belirtelim.

Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, 2016 yılını yaklaşık yüzde 15 büyüme ile kapatmayı planladıklarını söylüyor. Döven, gelecek planlarını şöyle açıklıyor: “Özellikle son 10 yıldır devam eden depo yatırımlarımız son 5 yılda artarak devam etti. Depolama segmentinde depo geliştirmeye odaklanmış ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan iştirakimiz REYSAŞ GYO ile sahip olduğumuz “Türkiye’nin Depocusu” unvanını, gelecekte de hep lider konumda tutarak devam ettirmek depoculuk alanındaki hedefimiz. 2023 yılında ise net kar ve ciro olarak 100 milyon dolar hedefine ulaşmış, 1.5 milyon metrekare kapalı alana sahip özellikle depo ve stok yönetimi alanlarında da yapacağı teknoloji ve istihdam yatırımlar ile etkinleştirmeyi ve daha verimli hale getirmeyi planlıyoruz.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER