Türk Sürücüler Yine Zirvede!

Türk Sürücüler Yine Zirvede!

 

TÜRK SÜRÜCÜLER YİNE ZİRVEDE!

Türkiye’nin ihracatını hedef pazarlara ulaştırırken büyük zorluklarla başa çıkarak önemli bir görev üstlenen profesyonel TIR sürücüleri, geçen yılki performanslarıma yine dünya çapında öne çıktı. 40 ülkeden 1200″ün üzerinde profesyonel sürücü içerisinde 48 Türk sürücü IRU Profesyonel Sürücü Onur Nişanı ödülünü almaya hak kazanarak. IRU üyesi demekler arasında ilk sıralarda yer aldı.

Ödül kazananlar Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) dernek merkezinde gerçekleştirilen törenle açıklandı. Törende UND-IRU Yılın Sürücüsü Ödülü ve IRU Tepe Yöneticisi ödülleri de sahiplerini buldu. Törene online katılan UND Başkanı Çetin Nuhoğlu. konuşmasına pandemi döneminde taşımacıların ve sürücülerin ne kadar kutsal bir meslek icra ettiklerinin ortaya çıktığını vurgulayarak. “Bu meslek, gerçekten çok kutsal bir meslek, tıpkı sağlıkçılarımız gibi, alkışlanmayı sonuna kadar hak eden bir meslek. UND olarak, biz bu süreçte de. her zaman sadece taşımacılarımızın değil sürücülerimizin de bire bir yanlarında olmaya, onları krizde dahi yaratılan suni engellerden kurtarmaya gayret ettik” dedi.

Nuhoğlu ayrıca “Elbette, sadece sürücülerimiz değil, ekonomimizin belkemiği olan. ticaretimizin ana kahramanları olan taşımacılarımızı da alkışlamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. UND icra Kurulu Başkanı Alper özel ise şunları söyledi; “IRU tarafından dünya çapında sürücülere verilen bu özel ödülü 20 yıldır derneğimiz organize ediyor. Araçları güvenli şekilde kullanmak, çalışmakta oldukları şirketlere ve meslek kurallarına bağlılık göstermek gibi önemli alanlarda firmaları tarafından aday gösterilen Türk sürücüler, üstün performanslarıyla ülkemizin uluslararası imajını da güçlendiriyor.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER