46 TÜRK KOZMONOT YUNUSELİ’ NDE

TÜRK KOZMONOT YUNUSELİ’ NDE

Uzaya çıkan ilk Türk kozmonot Durmuş Döven, Yunuseli Havaalanı’nı test etti.

Reysaş Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Döven, İstanbul’dan kendi kullandığı uçağıyla 14 dakikada geldiği Bursa’da Yunuseli Havaalanı’na iniş yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin öncülüğünde faaliyetleri başlatılarak Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 yıl aradan sonra yeniden hizmete açılan Yunuseli Havaalanı, havacılık sektörünü hareketlendirdi. Havacılık firmalarının hizmet sunmak için yoğun ilgi gösterdiği Yunuseli Havaalanı, bugün ise ‘Uzaya çıkan ilk Türk kozmonot’ olan Reysaş Yatırım Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven’i ağırladı. Döven, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket ederek, kendi kullandığı TC – REY adlı uçağıyla 14 dakikada geldiği Bursa’da Yunuseli Havaalanı’na iniş yaptı.

Bursa’da kısa bir gezinti yapıp yeniden İstanbul’a dönmek üzere kente gelen Reysaş Lojistik Sahibi Döven, Yunuseli Havaalanı’nı kendi uçağıyla test ederek, “Bursa Havaalanı’na ilk inen kişi olmaktan dolayı gurur duydum tabii, çok da keyif aldım. Bunu kim yaptıysa yüzlerce binlerce teşekkür etmek lazım. Biz bazen İstanbul’dan kalkıp Yenişehir’e iniyorduk ama biz oraya Bursa diyorduk. İnsanlar da “Bursa’da havaalanı mı var?” diyorlardı. Ortada kalıyorduk. Şimdi gerçekten Bursa’nın içinde bir havaalanını görmekten mutlu oldum.” diye konuştu.

(İHA)

YORUMLAR

BENZER HABERLER