142 THY, MİNİPORT AĞINI GENİŞLETTİ

THY, MİNİPORT AĞINI GENİŞLETTİ

Türk Hava Yolları, yolcularının konforlu seyahat bütünlüğünü sağlamak adına hayata geçirdiği, Atatürk Havalimanı ile Taksim arasında bagaj taşıma hizmeti sunan Miniport uygulamasının kapsamını genişletti. Artık Türk Hava Yolları yolcuları, bagajlarını anlaşmalı otellere de bırakabilecek ve uçuşları öncesinde ve sonrasında rahatça hareket edebilecek.

İlk olarak 2016 yılının Mayıs ayında hayata geçirilen uygulamada Türk Hava Yoları yolcuları, bagajlarını İstanbul’a gelişlerinde Atatürk Havalimanı’nda veya otel checkout’ları sonrası Taksim’de Miniport ofisine teslim edebiliyor; kendileri gün içinde fuar, toplantı, kültür ya da alışveriş turu, vb. etkinliklere katılırken, bagajları Miniport ile taşınıyordu. Yeni anlaşmalar ile birlikte, otel -havalimanı -otel arasında da hizmet vermeye başlayan uygulama; Marriott, The Ritz Carlton ve Pera Palace otellerinde sunulacak. Türk Hava Yolları yolcuları, seyahatleri öncesinde veya sonrasında belirtilen otellerden birinde konaklıyorsa otelin resepsiyonuna ya da Miniport ofislerine bagajlarını teslim ederek uçuşları sonrası ya da uçuşlarına kadar olan zamanı kendilerine ayırabilecek.

Miniport bagaj taşıma hizmeti nasıl gerçekleştirilir?

• Yolcumuz, Miniport ofisine ya da otel resepsiyonuna uğrayarak uçuş bilgilerini görevliye bildirir.

• Bagaj teslim alınır ve karşılığında bagaj feslim fişi verilir.

• Yolcumuzun bagajı, Taksim Miniport ofisinden Atatürk Havalimanı dış hatlar metro katındaki Miniport ofisine, Aras Kargo aracılığıyla taşınır.

• Yolcumuz, bagajını Atatürk Havalimanı’ndaki Miniport ofisinden teslim alır, check-in alanındaki konfuarlara teslim eder ve biniş kartını alır.

• Miniport bagaj taşıma hizmetimiz, Atatürk Havalimanı’ndan Taksim doğrultusunda ve anlaşmalı oteller ile Atatürk Havalimanı arasında da gerçekleştirilebilir.

YORUMLAR

BENZER HABERLER