109 TOTAL’E YILIN LOJİSTİK YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ GELDİ

TOTAL’E YILIN LOJİSTİK YÖNETİCİSİ ÖDÜLÜ GELDİ

İş, ekonomi dünyası, kamu ve lojistik sektörünü bir araya getiren Ekonomi ve Lojistik Zirvesi’nde TOTAL Oil Türkiye Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, ‘Yılın Lojistik Yöneticisi’ ödülüne layık görüldü.

3. Ekonomi ve Lojistik Zirvesi, ‘Dijital Dönüşüm, Ekonomide Yeni Fırsatlar ve Lojistik Sektörü’ başlığı altında İstanbul’da düzenlendi.

Lojistik zirvesi

Zirvenin açılış konuşmasını Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTIKAD) Başkanı Emre Eldener yaptı. Zirvede Dijital ekonomi ve Endüstri 4.0’ın ortaya çıkardığı yeni fırsatlar, şirketlerin bu süreçte nasıl konumlandıkları ve dijitalleşmenin iş modellerine etkileri ele alındı. Lojistik sektörünü yakından ilgilendiren önemli konuların da masaya yatırıldığı zirvede, TOTAL Oil Türkiye Lojistik Direktörü Yaşar Taşkıran, akaryakıt sektörünün mevcut durumu ile tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığını değerlendirdi. Taşkıran konuşmasında, Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile taşınmasına dair Avrupa Anlaşması (ADR) ve diğer sözleşmeler hakkında bilgi verirken, TOTAL Oil Türkiye’nin bu konuda gerçekleştirdiği uygulamalara da değindi.

Dijitalleşme vurgusu

Dünyada tehlikeli maddelerin taşınmasında gerçekleşen kazalar, yaşanan can ve mal kayıpları sonucunda ADR’ nin gelişiminin ve uygulanmasının kaçınılmaz olduğundan söz eden Taşkıran, ayrıca uygulama esnasında karşılaşılan zorlukları da anlattı. TOTAL’in sektörde her zaman ilklere imza attığını ve sektöre öncü olduğunu ifade eden Taşkıran, TOTAL olarak bu konuda gerçekleştirdikleri uygulamalara dair Araç Takip ve Kamera Sistemi ve sevkiyat yaptıkları 65.000 km’lik rotanın risk analizlerinin çıkartılmış olmasını ve bunun da araçlara dijital yüklenerek otomatik uyarı sistemlerini geliştirdiklerini örnekler arasında sıraladı. Taşkıran ilave olarak, sektördeki dijitalleşmenin Endüstri 4.0 için hızlı bir adım olduğuna değindi ve TOTAL’in Terminal ve Tedarik Zinciri alanlarında bu konuyu destekleyecek gerekli alt yapıyı kurmaya devam ettiğini belirtti. ‘Yılın Lojistik Yöneticisi’ ödülüne layık görülen Taşkıran, ödülünü TÜRKLİM Yönetim Kurulu Başkanı ve Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Dölen’ in elinden aldı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER