104 TNT: BUGÜN VER, YARIN İSPANYA’ DA OLSUN

TNT: BUGÜN VER, YARIN İSPANYA’ DA OLSUN

Artık İspanya’nın % 90’ına ertesi gün teslim seçeneğini sunan TNT, özellikle İspanya ile çalışan tekstilcilere zaman avantajı sağlıyor. İspanya’nın 1300 yeni posta koduna daha ertesi gün teslim hizmeti vermeye başlayan TNT, böylelikle İspanya’nın % 90’ını bu hizmetin kapsamına dahil etti.

İspanya’nın en fazla ithalat yaptığı ilk 20 ülke içerisinde yer alan Türkiye, hazır giyim ve  konfeksiyon sektöründe İspanya’nın Çin’den sonra en fazla ithalat yaptığı arasında. Başlıca imalat sanayii sektörleri gıda, içecek, makine, motorlu taşıtlar, eczacılık ürünleri, tütün, kimyasal maddeler, kozmetik, kağıt, tekstil ve giyim olan İspanya’nın ihracatı 2009 küresel krizinden sonra, ithalatına oranla her yıl daha yüksek büyüme göstermiştir.

TNT İspanya’nın operasyona aldığı yeni araçlarla yeni rotalar, yeni seferler ve Madrid’de açılan yeni operasyon merkezi sayesinde TNT, toplama ve dağıtım yetkinliğini daha da artırmış oluyor. TNT Türkiye Genel Müdürü Çetin Yalçın, makine, motorlu taşıtlar, elektronikler, eczacılık ürünleri, kimyasal maddeler, toptan ve perakende tekstil ve giyim gibi çoğu ertesi gün teslim bakımından kritik zamanlamayla çalışan sektörlere ekspres hizmet verdiklerine değindi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER