461 TLS LOJİSTİK, DEMİRYOLU HİZMETLERİ İÇİN 36 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTI

TLS LOJİSTİK, DEMİRYOLU HİZMETLERİ İÇİN 36 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPTI

Sektöre dağıtım, depolama, antrepo ve demiryolu taşımacılığıyla hizmet veren TLS Lojistik; müşterilerine başta enerji, madencilik, filo yönetimi ve oto taşıma alanlarında hizmet sunuyor. Yakın zamanda demiryolu hizmetini devreye aldıklarını belirten TLS İcra Kurulu Başkam Altuğ Hacıalioğlu, “300 vagon ve 600 konteynerlik demiryolu şirketimizi faaliyete alarak, 36 milyon liralık yatırım yaptık. Bu yatırımlarımızı artırarak, yapılacak yeni kontratlarla demiryolu yatırımlarına devam edeceğiz. Bu kapsamda yılda yaklaşık 1.5 milyon tonluk taşıma yapmayı hedefliyoruz” dedi.

İstanbul Orhanlı’da bulunan depolarında bu yılın son çeyreğinde yeni bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başladıklarını anlatan Altuğ Hacıalioğlu, bu yılın ikinci çeyreğinde deponun ilaç depolamasına uygun olması için söz konusu projeye 6 milyon liralık yatırım yaptıklarının altını çizdi. Diğer yandan dağıtım ve depolama alanlarında yeni yatırım planlarının bulunduğunu dile getiren Hacıalioğlu, Teni araçların dışında mevcut filomuzu da gençleştiriyoruz. Bu yıl yeni dağıtım yazılımızla kontrol kulemizi daha etkin kullanabileceğimiz, operasyonel süreçlerimizi ve KPI larımızı anlık yönetebilecek hale getiriyoruz” diye konuştu.

Dağıtım hizmetleri alanında sekiz bölgede: 41 operasyon merkezi ve yaklaşık 750 Özmal ve sözleşmeli araçla hizmet verdiklerini belirten Altuğ Hacıalioğlu, 2016 yılında toplam 320 bin sefer taşıma yaptıklarını kaydetti. Bunun yanında müşterilerine yedi tesisten oluşan toplamda 150 bin metrekarelik depolama alanında serbest depolama, antrepo ve katma değerli hizmet verdiklerini anlatan Hacıalioğlu, şöyle devam etti: Hong-Kong, Dubai, Londra’da bulunan uluslararası ofisleri ile birlikte 2016 yılında toplam 20 bin TEU taşıma sayısına ulaştık. 2016 yılında ve bu yılda yaptığımız demiryolu taşımacılığı yatırımlarımızla yurt genelinde bulunan istasyonlardan 300 vagon ve 600 konteyner ile müşterilerimize kapıdan kapıya 1 milyon ton taşıma sayısına ulaştık.”

Teknoloji kullanımı artacak

Artan müşteri portföylerinin ihtiyaçlarım karşılamak amacıyla birçok bölgede yatırım yaptıklarını söyleyen Altuğ Hacıalioğlu, müşterileriyle uzun vadeli ilişkiler kurduklarını ifade etti. Operasyon performanslarının ölçülebilirliği ve kurumsal sürekliliğe kayda değer önem verdiklerim dile getiren Hacıalioğlu, kuruldukları günden bu yana iş ortaklarının rekabetçiliğine katma değer sağladıklarını bildirdi. Hacıalioğlu, “Esnek, hızlı karar alan ve verimliliğe odaklı bir firma olarak müşterilerimizin ana faaliyetlerine odaklanmasını sağlıyoruz. Endüstri 4.0 ile birlikte dijitalleşmeye ve ürettiğimiz çözümlerde teknoloji kullanımım artırmayı planlıyoruz” ifadesini kullandı.

Firmalarının 2000 yılından beri her yıl iki haneli büyüme kaydettiğine işaret eden Altuğ Hacıalioğlu, bugün itibarıyla Türkiye’nin ileri gelen lojistik firmalarından biri olduklarını dile getiren Hacıalioğlu, şunları kaydetti: “Altı kıtada, yaklaşık bin müşterimize istihdam ettiğimiz bin 100 çalışanımız ile hizmet veriyoruz. Hem yurtiçinde hem de uluslararası marketlerde güncel ekonomik verileri göz önünde bulundurarak, çalışmalarımla sürdürüyoruz.”

Ciroda 500 milyon lirayı hedefliyoruz

Firmalarının 2016 yılında yüzde 24 büyüdüğünü kaydeden Altuğ Hacıalioğlu, bu yıl ise yüzde 30 büyüyerek, yaklaşık 500 milyon liralık ciro öngördüklerini iletti, ilk yarıda 24 milyon liralık teknoloji, araç ve depolama ekipmanları yatırımı yaptıklarını açıklayan Hacıalioğlu, “Bu yıl içinde yurtdışı ofis açılışları, araç, depo ve teknoloji ile ilgili yatırım yapmayı planlıyoruz. Ayrıca, bu yılın ikinci yansında uzun vadeli kontratlar imzalamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER