Tırsan, Otomotivde İlk 3’Te Yerini Aldı, Türkiye’de Tüm Sektör İçinde 9. Oldu

Tırsan, Otomotivde İlk 3’Te Yerini Aldı, Türkiye’de Tüm Sektör İçinde 9. Oldu

TIRSAN, OTOMOTİVDE İLK 3’TE YERİNİ ALDI, TÜRKİYE’DE TÜM SEKTÖR İÇİNDE 9. OLDU

Güvenilir lider Tırsan; bu yıl ilk kez yayınlanan “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda, otomotiv teknolojileri alanında 3, sırada yer aldı, 252 patent ile treyler sektöründen listeye giren tek firma olan Tırsan, Türkye’de tüm sektörler içerisinde ise 9, oldu.

Ödüllü Ar-Ge merkezinde, müşterilerinin rekabet gücünü artırmak için geliştirdiği yenilikçi ve verimlilik odaklı ürünleriyle treyler sektörünü geleceğe taşıyan Tırsan; başarılarına her gün bir yenisini daha eklemeye devam ediyor. Tırsan; “Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda, otomotiv teknolojileri alanında en fazla patent yayınlayan Top 10 Şirket Listesinde 3. sırada yer aldı. Türkiye’de tüm sektörler içerisinde ise 9. oldu.

2019 yılında 252 patent başvurusu bulunan Tırsan, treyler sektöründen listeye giren tek firma oldu. Turkishtime’ın partner sponsorları arasında yer aldığı ve Patent Effect tarafından hazırlanan 206 sayfalık raporda; 31 Aralık 2019 tarihine kadar olan yerli patentlerin analız edilmesiyle firmaların, üniversitelerin ve bireysel buluşçuların liderlik tablosu ortaya çıkarıldı, 15 farklı teknoloji alanında en değerli yerli patentler sıralaması oluşturuldu. Tırsan, 2009 yılında kurduğu Türkiye’nin ilk treyler Ar-Ge Merkezinde geliştirdiği en geniş ürün gamı ile 55’den fazla ülkedeki müşterilerinin sektörel ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

“Türkiye’nin Patent Haritası” raporunda tüm sektörler içerisinde 9. olan Tırsan, 2017 yılında, En İyi Ar-Ge Merkezlerinin değerlendirildiği 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesinde birincilik ödülü aldı. Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği nin (TAYSAD) 2018 Patent 1’incisi seçilen Tırsan; Treyler Inovasyon ödül tarihinde de bir ilke imza atarak, Treyler Inovasyon 2019 Ödülü “Şasi” kategorisinin şampiyonu oldu.

Bünyesindeki Talson markası ile ‘Konsept’ kategorisinde 3. olan Tırsan, 2018 yılında 2 kategoride derece yapan uluslararası tek üretici ve aynı zamanda ödülü arka arkaya kazanan dünyanın ilk 3 treyler üreticisinden biri oldu. 2019 yılında 51 farklı Ar-Ge projesi üzerinde çalışan Tırsan Ar-Ge merkezi; aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Hacettepe Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Leibniz-lnstitut, Fraunhofer Institut (Almanya), RWTH Aachen Üniversitesi (Almanya), Atına Teknik Üniversitesi,Turk-Alman Üniversitesi, TÜVSÜD SZA, DEKRA, ECTA ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezinin (TÜBİTAK MAM) de yer aldığı 15’ten fazla ulusal ve uluslararası üniversite, enstitü, kurum ve derneklerin yanı sıra sistem tedarikçilerıyle de geliştirme projeleri yürütmektedir.

YORUMLAR

BENZER HABERLER