414 Tırsan Frigo ile Uluslararası Standartlarda Soğuk Zincir Taşımacılığı

Tırsan Frigo ile Uluslararası Standartlarda Soğuk Zincir Taşımacılığı

-20°C ile +12°C arasındaki sıcaklıklarda taşınması gereken sıcaklık değişimine duyarlı ürünlerin taşınması için özel olarak geliştirilmiş FRC sertifikalı ağır izolasyonlu Tırsan Frigo, ATP’ye (Agreement on the International Transportation of Goods – Malların Uluslararası Taşınmasına İlişkin Anlaşma) ve HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points – Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) kalite sistemine uygun olarak üretilir.

Yollardaki En Ekonomik Frigorifik Treyler

Toplam sahip olma maliyetini aşağı çekmeye odaklanan Tırsan Ar-Ge merkezinin tasarladığı Tırsan Frigo, karayollarında seyreden en hafif frigorifik treylerdir. Araç donanımına göre değişmekle birlikte rakiplerine göre 400 kg’a varan ağırlık avantajı sunar. Treylerin hafif oluşu, daha fazla yük taşımasına olanak tanırken, treyler boş olduğunda ise aracın yakıt tüketimi ve karbon emisyonunun düşmesini, lastiklerinin daha az aşınarak daha uzun süre kullanılmasını sağlar.

Aero Paket İle Yüzde 10’a Varan Yakıt Tasarrufu

Tırsan, frigorifik treyler üzerine eklenen Aero Paketi ile treyler dış yüzeyinin düşük hava sürtünmesine sahip olmasını sağladı. Tenteli/perdeli treyler segmentinde de kolaylıkla uygulanabilen konsept çalışmayla ilgili halihazırda devam eden testlerden elde edilen verilere göre, sabit hızlı kullanımlarda Aero Paket kullanımı ortalama yüzde 7-10 daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Farklı hız ve yükleme koşulları da göz önüne alındığında, yılda 150 bin km yol kat eden bir uzun yol çekici-treyler kombinasyonu için yıllık en az 2 bin litrelik bir yakıt tasarrufu sağlıyor.

10 Yıl Paslanmazlık, 5 Yıla Varan Ürün Garantisi

Tırsan Frigo’ nun ekonomik oluşu hafifliği ile sınırlı değil. Tırsan Frigo, şasisinin çinko trielektron metoduna göre kataforez (KTL) kaplı oluşu sayesinde paslanmaya karşı 10 yıl boyunca garanti altındadır. Bu da Tırsan Frigo kullanıcılarının işletme maliyetini aşağı çekerek araçların ikinci el değerinin korunması anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

BENZER HABERLER