61 TIRSAN ECTA ÜYESİ OLDU

TIRSAN ECTA ÜYESİ OLDU

Tırsan, 2002 yılında bünyesine kattığı Kâssbohrer markası ile Avrupa’da Kimyasal Taşımacılığında öncü sivil toplum oluşumu olan ECTA, Avrupa Kimyasal Taşımacılığı Birliği’ne üye oldu.

1999 yılında kurulan ECTA, kimyasal madde taşımacılığında Avrupa’da verimli, sağlıklı, güvenilir taşımacılık için standartların geliştirilmesi ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de Tehlikeli Madde Taşımacılığında ilklere imza atan Tırsan, ECTA üyeliği ile kimyasal madde taşımacılığının gelişimi için teknik ve yasal komitelerinde etkin rol oynayacak ve hem Türkiye’de hem de Avrupa’da güvenilir kimyasal madde taşımacılığının gelişimine katkıda bulunacaktır.

Tırsan’ın ADR Yolculuğu

Tırsan, 2002 yılından bu yana ADR mevzuatına göre tehlikeli madde taşınmasına uygun akaryakıt ve kimyasal madde tankerleri üretiyor. İmalat yeri uygunluğu, ADR tasarım onay süreçleri, üretilen tankların yetkili üçüncü kuruluşlar nezaretinde test ve sertifikalandırma faaliyetleri yıllardır sistemli bir şekilde takip ediliyor.

Tırsan, Kâssbohrer markası ile ürettiği tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığına uygun araçları; akaryakıt taşımacılığından, bitüm taşımacılığına ve 1 700’den fazla farklı kimyasal maddeyi taşımaya yönelik olarak satışı gerçekleşiyor. Başta Almanya olmak üzere, Avrupa ve Rusya’ya tehlikeli ve kimyevi madde taşımacılığına uygun araç ihraç eden Tırsan’ ın ADR’ li araçları Türkiye’de de en çok tercih edilen treylerlerdir.

ECTA Hakkında

1999 yılında kurulan ECTA (European Chemical Transport Association – Avrupa Kimyasal Taşımacılığı Birliği), kimya taşımacılığında Avrupa’da efektif, sağlıklı, güvenilir ve standartların geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarını sürdüren bir yapıdır.

YORUMLAR

BENZER HABERLER