Tırsan, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Alan İlk Firmalardan Biri Oldu

Tırsan, Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni Alan İlk Firmalardan Biri Oldu

TIRSAN, COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ’Nİ ALAN İLK FİRMALARDAN BİRİ OLDU

Tırsan, 9 Mart 2020’de tedbirlerini almaya başladı ve Sağlık Bakanlığı’nın ve bilim dünyasının açıklamaları ile tebdirlerini sürekli güncelleyerek geliştirdi.

Aklığı önlemlerle üretimini güvenli ve hijyenik bir ortamda sürdüren Tırsan, TSE tarafından 16 Haziran 2020’de gerçekleştirilen Covid-19 Güvenli Üretim Denetimini başarı ile tamamlayarak,  Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi‘ni alnıaya hak kazanan ilk firmalardan biri oldu ve böylece sektöründeki öncülüğünü bir kere daha kanıtladı.

COVID-19 GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ

Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi, TSE tarafından 1 Haziran’da başlatılan yeni bir belgelendirme sürecidir. Denetimleri gerçekleştirmeye başlayan TSE’yc başvurular yoğun bir şekilde devam ederken, bu kapsamda ilk denetlenen ve belgelendirilen firmalardan biri Tırsan oldu.

16 Haziran tarihinde Tırsan Treyler iş Sağlığı ve Güvenliği Birimi, İdari işler Birimi, Kalite Güvence Birimi ve TSE yetkililerinin katılımı ile Tırsan Adapazarı Fabrikasında denetim gerçekleştirildi. Denetim kapsamında güvenlikten yemekhaneye, ofislerden tuvaletlere ve atık alanına, servis ve üretim hatlarına kadar tüm alanlar Covid-19 önlemleri kapsamında incelendi. Denetimde Tırsan’ın bulaşıcı bir hastalığın kaynağını tespit etmeye yarayan fîlyasyon uygulaması başta olmak üzere salgına karşı hayata geçirdiği bireysel koruma, sosyal mesafe, ortak alanların dezenfeksiyonu gibi etkenler değerlendirildi ve denetim sürecinde en yüksek puanları alarak belgelendi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER