244 TIRSAN ALMANYA’ DA İKİNCİ FABRİKASINI AÇTI

TIRSAN ALMANYA’ DA İKİNCİ FABRİKASINI AÇTI

Tırsan, Almanya’nın Ulm şehrinde bir yeni üretim fabrikası açtı. Treyler markalarından Tırsan, yeni üretim tesisi ile birlikte müşterilerinin taleplerine daha hızlı cevap vermeyi amaçlıyor.

AVRUPA’DAKİ TESİS SAYISI 3’E ÇIKTI

Avrupa’nın en geniş ürün gamına sahip treyler markalarından Tırsan, fabrika yatırımlarını sürdürüyor. Almanya’da ilk üretim tesisini 1998 yılında Goch şehrinde açan şirket, Almanya’nın güneybatı eyaleti Baden-Württemberg’de yer alan Ulm’da satış, satış sonrası hizmet merkezi ve montaj tesisi kurdu. 2016’nın ikinci yarısında faaliyete geçen tesis, 2002’den bu yana Tırsan bünyesinde yer alan Kâssbohrer’e bağlı olarak hizmet veriyor. Ulm, Kassbohrer firmasının 1893 yılında kurulduğu şehir olması bakımından da önem taşıyor.

Kassbohrer Yönetim Kurulu Üyesi İffet Türken’in ev sahipliğinde dün gerçekleşen açılış törenine, VSL-BW Başkanı Karlhubert Dischiııger, Müsteşar Katrin Schütz, Achstetten Belediye Başkanı Martin Bendel ve Meclis Üyesi Paul Bailer gibi önemli isimler katılım gösterdi.

Avrupalı firmaların yoğun ilgi gösterdiği açılışta, 300 üzerinde davetli yer aldı. Baden-Württemberg eyaletindeki VSL -BW (Verband Spedition und Logistik Baden-Württemberg e.V.) Vakfı, iş ortakları ve 13 farklı ülkeden katılım gerçekleşirken, BPW, WABCO ve DEKRA gibi dünyanın en büyük tedarikçiler de organizasyonda yerini aldı. Program kapsamında “Otonom Araçlar ve Dijitalizasyon” başlığı altında lojistik ve treyler üzerine söyleşi yapıldı. Açık oturumun da yapıldığı organizasyonda ödül oyunları gerçekleştirildi. Ödül oyunlarından elde edilen gelir, Ulm’de ki SÜDWEST PRESSE gazetesinin düzenlediği “Aktion 100.000 und Ulmer Helft” bağış kampanyasına bağışlandı.

Tırsan Ar-Ge merkezi tarafından geliştirilen Kassbohrer Damper K.SKS’nin Avrupa pazarına ilk defa sunulduğu açılışta; Tırsan, Kassbohrer Kâğıt Taşıyıcı K.SCP X, Kassbohrer Tank Konteyner Taşıyıcı K.SHF T ve Kassbohrer Air Cargo K.SCA olmak üzere 4 yeni aracını da misafirlerinin beğenisine sundu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER