212 TIRCILAR KAÇAKLARDAN DERTLİ!

TIRCILAR KAÇAKLARDAN DERTLİ!

Yurt dışına çıkmak için bekleyen tırlar, Kapıkule’de 8, Hamzabeyli’de 4 kilometre kuyruk oluşturdu. Taşıdıkları ihracat yüklerini götürecekleri Avrupa ülkelerine biran önce ulaştırmak isteyen tır sürücüleri, Kapıkule ve Hamzabeyli sınır kapılarında yoğunluğuna neden oldu.

“BULGAR GÜMRÜĞÜ DÜZGÜN ÇALIŞMIYOR”

Tır şoförü Fehmi Sezgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece yansından bu yana kuyrukta beklediğini söyledi. Yetkililerden kuyruklar konusunda yardım beklediklerini ifade eden Sezgin, “Yalvarıyorum, yönetenlerden, patronlardan, bilhassa UND başkanınızdan yardım bekliyoruz. Kuyrukta çeşitli problemlerle karşılaşıyoruz. Uyumak için yatıyoruz, sabah kalktığımızda dorseye kaçak binmiş oluyor. Saatimizin bitliği yerde yatmak zorundayız, sollama da yapamıyoruz.” dedi.

Tır şoförü Aslan Bostancı ise bilhassa Bulgar gümrüğünün düzgün çalışmadığını öne sürdü. Bostancı, “Yatsan bir türlü yatmasan bir türlü. Yatarsak mülteci biniyor, ondan sonra cezaları bize kesiliyor. Büyük bir sıkıntı bu. Kuyruk sorununun bir an önce çözülmesi gerekiyor.” diye konuştu. (AA)

YORUMLAR

BENZER HABERLER