69 DHL FREİGHT, TEKNOLOJİ TESİSİ KURDU

DHL FREİGHT, TEKNOLOJİ TESİSİ KURDU

Avrupa’daki karayolu taşımacılığının önde gelen tedarikçilerinden olan DHL Freight, Langenhagen, Hanover Havaalanı İş Parkına son teknoloji bir nakliye merkezi inşa etmek için sekiz rakamlı yatırım yaptı.

63.000 m2’lik alanda Avrupa karayolu taşımacılığı ağı için stratejik açıdan önemli yeni bir merkez inşa eden DHL Freight, 80’den fazla yükleme alanı ve 7.800 m2’den fazla alana sahip aktarma terminaliyle yılda 600 bin tondan fazla parsiyel taşımacılık işlemi için yeterli kapasite sağlayacak.

KALİTE LİDERİ HEDEFİ

Yeni yatırımla ilgili bilgi veren DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, “FREİGHT 2020, programımız sayesinde DHL’in karayolu taşımacılığında uzun vadede kalite lideri olarak kabul görmesini istiyoruz. Sadece halkımıza, hizmetimize ve ağımıza yatırım yaparak bunu mümkün kılacağız. Hanover yakınlarındaki Langenhagen’deki yeni nakliye merkezimiz bu konuda ileriye dönük önemli bir adım oluşturmaktadır” ifadesini kullandı.

KALİTE BİR USTSEVİYEDE

DHL Freight Türkiye Genel Müdürü Hasan Kavcı ise konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Hanover Havalimanı İş Parkı’nda gerçekleştirilen hub yatırımıyla Avrupa’ya taşıdığımız yükleri alıcısına daha hızlı ulaştırabileceğiz. Son teknolojiyle inşa edilen merkez, DHL Freight’in Türkiye taşımalarına olumlu katkı yapacak. Yeni merkezin bize sunacağı operasyonel esneklik ve dağıtım ağımıza sağlayacağı verimle DHL kalitesini bir üst seviyeye taşıyacağız.”

Hannover Havaalanı yakınındaki Langenhagen bölgesi, hem uzun mesafeli hem de kısa mesafeli taşımacılık açısından uygun ulaşım bağlantıları sağladığı için seçildi. DHL Freight yeni merkezi, mevcut iki Hanover tesisinin (Stelingerstrasse ve Büttnerstrasse) yeni lokasyona dahil edilmesini de kapsayacak. Yeni Langenhagen sitesi yalnızca DHL Freight’in parsiyel hizmetini ele almayacak aynı zamanda şirketin komple taşımacılık hizmeti için de belirleyici bir rol oynayacak.

ÖZEL LOJİSTİK ÇÖZÜMLERİ

Merkezde, Euronet uzmanlarından oluşan özel bir ekip, yerinde taşımacılık yönetiminden, gelen ve giden mal akışlarının uçtan uca tasarımına ve optimizasyonuna kadar uzanan özel lojistik çözümleri sağlayarak, yurtiçi ve yurtdışındaki müşterilerin kompleks taşımacılık gereksinimlerini yerine getirecek.

YORUMLAR

BENZER HABERLER