Taşıma ve Ulaştırmada Dijitalleşme Çalışmaları Hızlandı

Taşıma ve Ulaştırmada Dijitalleşme Çalışmaları Hızlandı

TAŞIMA YE ULAŞTIRMADA DİJİTALLEŞME ÇALIŞMALARI HIZLANDI

Temassız lojistik hedefiyle geçen yıl taşıma modları için bir yıldır İş Akış Şemaları Projesi üzerinde çalışan UTİKAD, pandemi döneminde bu ihtiyacın çok daha yakın bir gelecek olduğunu gördü.

Projenin hedefinde lojistik operasyonlarda yeknesaklığın sağlanarak tûm süreçlerin elektronik ortama uyumsallaştırılması var. Projenin detaylarını UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri Berna Akyıldız ve NiI Tunaşar’a sorduk.

Sosyal yaşamdan küresel ticarete tüm dünyayı etkisine alan COVID-19 pandemi süreci, iş yapış şekillerinin dijitalleşmesinin artık bir tercihten çok ihtiyaç olduğunu ortaya çıkardı. Dijitalleşme son yıllarda birçok sektörün önceliğe aldığı alan olarak öne çıkıyordu. Yeni teknolojileri iş süreçlerine hızlı transfer eden lojistik de bu sektörlerin başında geliyor. UTİKAD olarak uzun yıllardır değişimin ve teknolojik gelişimin takipçisi olduklarını söyleyen UTÎKAD Yönetim Kurulu Üyesi ve İnovasyon Odak Grubu Başkanı Nil Tunaşar, “Düzenlediğimiz zirvelerle, geleceğe dair öngörüleri sektör firmaları ile paylaşıyoruz” diyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER