165 DOTA LOJİSTİK’ E 13 ADET SCHMİTZ CARGOBULL

DOTA LOJİSTİK’ E 13 ADET SCHMİTZ CARGOBULL

60 adetlik filosunun 50 adedi Schmitz Cargobull olan Dota Lojistik yeni yatırımında da tercihini Schmitz Cargobull’dan yana kullandı. Schmitz Cargobull Adapazarı fabrikasında gerçekleşen teslimat törenine Dota Lojistik firma yetkilisi Ergün Gengönül ile Schmitz Cargobull Satış Müdürü Kaan Kayral katıldı.

Törende konuşan Ergün Gengönül şunları belirtti: “Schmitz ile ilişkilerimiz uzun yıllara dayanıyor. Gerçekleştirdiğimiz son beş satınalma projemizin tamamında kararımız Schmitz’den yana oldu ve bunda da hiç pişman olmadık. Schmitz’in kullanıcıya sağladığı avantajlarını saymakla bitiremiyorsunuz. Düşük işletim maliyeti, sıcak galvaniz kaplama teknolojisiyle 10 yıl paslanmazlık sunan güçlü şasi yapısı sayesinde treylerlerimizin her daim genç, her daim sağlam kalması ve bu özellikleri sayesinde Schmitz marka treylerlerin pazarda en kolay ve en yüksek değerle satılan 2. el treylerler olması alım kararlarımızda doğrudan etkili oluyor.

Bunların yanında Schmitz’in mühendisliği ve teknolojiye yatırım yapıp sektörde yenilikler yaratıyor olması markayı bizim açımızdan cazibe merkezi haline getiriyor. Yatırımlarımızda Mega Varios ve Mega Varios’un arka açılan/genişleyen baba modellerini tercih ediyoruz. Mega Varios yıllardır Türk nakliyecisine bir treyler ile farklı 5. teker yüksekliğinde araçlara bağlanabilme avantajını sunuyor. Örneğin, aynı treyleri midilli çekiciniz ile kullanabildiğiniz gibi piyasada yarı midilli diye bilinen çekicileriniz ile de kullanabiliyorsunuz. Bu Schmitz’in 10 yıldır pazara sunduğu müthiş bir avantaj. Arka genişleyen babalar sayesinde daha önce genişlik sorunu yaşadığımız taşımalarımızın yükleme ve boşaltmasında artık hiçbir sorun yaşamıyoruz. Kısacası Schmitz Cargobull taşımacılık anlamında bizim çözüm ortağımız. Kendilerine Türkiye’de yaptıkları yatırımdan dolayı da teşekkür ediyorum.”

Schmitz Cargobull adına konuşma yapan Kaan Kayral ise, “En kısa zamanda Türk nakliyecisinin ihtiyaçlarına daha farklı çözümler sunabilmek adına farklı kanalları da devreye sokacağız. Dota Lojistik işini özenle yapan bir firma. Son senelerde yaptıkları bütün yatırımlarda Schmitz’i tercih ediyorlar. Bu da ürünlerimize ve markamıza duydukları güveni gösteriyor. Biz de firma olarak müşterilerimizin bu güvenini boşa çıkarmamak adına var gücümüzle çalışıyoruz.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER