SATSO Üyelerine Online Seminer

SATSO Üyelerine Online Seminer

SATSO ÜYELERİNE ONLINE SEMİNER

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası ile Dalsey, Hillblom and Lynn (DHL) Express işbirliğinde “Pandemiye Rağmen Büyümek: DHL ile E-ihracat Fırsatlan” konulu online seminer gerçekleştirildi. ONLINE EĞİTİM DHL E-ticaret Proje Müdürü Onur Külçebaş’ın sunumuyla vvebinar platformu üzerinden online bir şekilde gerçekleştirilen eğitimde ‘E-İhracat, Tedarik Zinciri, Mikro İhracat, E-Ticaret Siteleri ve Covid-19’ süreci dönemine özel taktikler gibi birçok konu hakkında detaylı bilgiler verildi.

Külçebaş, “Günümüzün revaçta olan ve çoğu sektörün faaliyet gösterdiği web sitelerinde rekabet ve tüketiciyi etkileme yolları ortaya çıkmıştır. Bir web sitesine gerçekleştirilen tüketici ziyaretlerinin satışa dönüşme oranı yaklaşık yüzde 2’dir. Tüketicinin binlerce seçeneğe sahip olduğu düşünüldüğünde, web sitesi hizmetlerinde dikkat edilmesi gereken belirleyici kontroller ve etmenler vardır. Bu etmenler basit gibi gözükse de, tüketicinin web sitesini kullanması ve ziyaretin alışverişe dönüşme oranına ciddi katkı sağlamaktadırlar” dedi.

KENDİ KADAR ÖNEMLİ

“Tüketicileri web sitesinde psikolojik olarak etkilemek de ürünün kendi kadar önemli” diyen Külçebaş, “Çeşitli kampanyalar, kargo ücretinin ürünün içerisine eklenip ücretsiz hale getirilmesi, siparişin anlık durumu hakkında tüketiciye bilgiler gitmesi gibi birçok etmen psikolojik olarak etkili olabilmektedir. E- ticaret ve ihracat konularında son yıllarda ciddi destekler ve teşvikler var. Mikro ihracat, bürokratik engellerin kalkması gibi uygulamalar ile bu sektöre firmaları teşvik etmeye çalışan kurumlar olmaktadır” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER