345 PETDER, ŞUBAT AYINDA 1.472 TON ATIK MOTOR YAĞI TOPLADI

PETDER, ŞUBAT AYINDA 1.472 TON ATIK MOTOR YAĞI TOPLADI

PETDER, Şubat 2016 döneminde toplanan atık motor yağlarına ilişkin verileri yayınladı. Buna göre Şubat ayında PETDER tarafından toplam 1.472 ton atık motor yağı toplandı. PETDER’ in yetkilendirilmiş tek kuruluş olarak sürdürdüğü “Atık Motor Yağlarının Yönetimi Projesi” kapsamında, Şubat ayında toplam 1.472 ton atık motor yağı toplandı.

58 İLDE ATIK MOTOR YAĞI TOPLANDI

PETDER, proje kapsamında Şubat ayı boyunca 58 ilde 1.101 farklı noktada atık motor yağı topladı. 93 bin 187 kilometre yolun kat edildiği Şubat ayında geri kazanım tesisine 110 adet teslimat gerçekleştirildi.

DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

PETDER tarafından her ay düzenlenen Atık Motor Yağlarının Yönetimi Projesi Operasyon Değerlendirme Toplantısı ise Şubat 2016’da OMSAN Lojistik ve TAYSPED Lojistik ile gerçekleştirildi. Toplantıda öncelikli olarak S.E.Ç. konularına odaklanıldı.

40 SAHA PERSONELİ ÇALIŞTI

Şubat ayında atık motor yağı toplama işleminde 15’i tanker 7’si yarı römork  toplam 22 araç kullanıldı. Ayrıca projede, 4 garaj amari, 21’i sürücü ve 15’i yardımcı sürücü olmak üzere toplam 40 saha personeli çalıştı. 2 bin 065 saat araç sürüşünün gerçekleştirildiği Şubat ayında toplam 8 bin 900 saat çalışıldı.

PETDER AKILLI TELEFON UYGULAMASI HİZMETE GİRDİ

PETDER tarafından atık motoryağı bildirimlerini kolaylaştırmak üzere geliştirilen PETDER Akıllı Telefon Uygulaması App Store ve Google Play Store’ da yerini aldı. Geliştirilen uygulama yoluyla atık motor yağı üreticileri ile PETDER arasında iki taraflı iletişim kolaylaştırılması hedefleniyor. Uygulamayı akıllı telefonlarına indiren kullanıcılar,

•”Atık Yağ Bildirim” sayfasından bildirimde bulunabilecek,

• 44 44 924 numaralı telefona tıklayarak PETDER’ i anında arayabilecek,

• Bulundukları şehirde atık motor yağı toplama lisansı bulunan araçların plaka ve lisans numaralarını görüntüleyebilecek,

• PETDER tarafından iletilen duyurulardan anında haberdar olabilecek.

YORUMLAR

BENZER HABERLER