82 ORTADOĞU’ YA HOYER’ Lİ ORTAK GİRİŞİM ŞİRKETİ

ORTADOĞU’ YA HOYER’ Lİ ORTAK GİRİŞİM ŞİRKETİ

Dökme yük taşımacılığında 1946 yılından bu yana hizmet sunan ve günümüzde 115’ten fazla ülkede faaliyette bulunan HOYER firması, bünyesinde yer alan ve “Chemilog” olarak adlandırdığı iş biriminin faaliyetlerini Ortadoğu’da ortak girişim şirketi kurarak büyütüyor.

HOYER bu amaçla, bir Suudi şirketinin yüzde 51 hissesini satın aldı. HOYER Middle East Ltd. adıyla kurulan ortak girişimin diğer partnerleri Petrochem Orta Doğu FZE ve Al Fahda Al Arabia Tradıng Company Ltd’ dir. Firma bu sayede, Suudi Arabistan’daki ilk dolum ve harmanlama işine de adım atmış oldu.

HOYER Middle East, halihazırda Al-Jubail’ de, dört depolama tankı, iki karıştırma tankı, iki dolum hattı ve paletli mallar için bir depo bulunan yaklaşık 10.000 m2’lik alanda yeni bir dolum tesisi inşa ediyor. Sahadaki operasyonlar 2018’de başlayacak. Dolum tesisi kapasitesi yılda yaklaşık 30.000 ila 50.000 metrik ton olarak gerçekleşecek. Üç firmadan oluşan ortak girişim şirketi, Ortadoğulu iki şirketin bölgesel ve uluslararası gücü ile HOYER’ın tehlikeli madde elleçleme alanındaki uzmanlığını bir potada eritecek.

HOYER Middle East ortak girişim şirketi, paletli ve paletli olmayan malların depolanmasıyla birlikte kapsamlı bir karıştırma, dolum, dökme yük depolama, kalite testi ve sevkiyat hizmetleri sunacak. HOYER’in tehlikeli yük konusunda uzmanlığına dikkat çeken HOYER Global Tedarik Zinciri Çözümleri Direktörü Ulrich Grâtz firmanın en yüksek uluslararası çevre, kalite ve güvenlik standartlarını yerine getirerek hizmet sunduğunu vurguluyor.

HOYER Orta Doğu ve Hindistan’dan Sorumlu Genel Müdürü Menno Douwes Dekker ise inşa edilen yeni tesis hakkında “Bu tesis, Suudi Arabistan’daki yerinde karıştırma ve dolum tesisi alanındaki ilk profesyonel tesis olma özelliğini taşıyor ve bu özelliği ile uluslararası operasyonlar yürüten kimyasal üreticiler için çok cazip konumda” diye konuşuyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER