97 OMSAN, GEMİ ACENTELİĞİ YETKİ BELGESİ ALDI

OMSAN, GEMİ ACENTELİĞİ YETKİ BELGESİ ALDI

12 MİLYON TON YÜK ELLEÇLENMESİ HEDEFLENİYOR

Omsan hizmet ağını genişletti. Omsan Denizcilik, 2008 yılından bu yana uluslararası konteyner forwarding hizmetlerinin yanı sıra dökme ve genel kargo yüklerin denizyolu ile taşınması için gemi kiralama, brokering ve liman hizmetlerini başarıyla sunuyor. Denizyolu taşımacılığı kapsamında sunduğu hizmet kalitesini artırmak ve müşterilerine kapıdan kapıya kesintisiz hizmet sunmak amacıyla çalışmalarını sürdüren Omsan Denizcilik, son olarak 11 mayıs 2016 tarihi itibariyle gemi acenteliği yetki belgesi aldı.

Denizyolu taşımacılığı alanında faaliyetlerini geliştirmek ve sektörde büyümek amacıyla yepyeni bir atılım gerçekleştirdiklerini belirten Omsan Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Ergun Arıburnu, gemi acenteliği yetki belgesi ile Omsan Denizcilik’in Türkiye’deki tüm limanlarda, geminin limana yanaşmasından kalkışına kadar tüm işlemleri yetkili gemi acentesi olarak kesintisiz bir şekilde gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Omsan Denizcilik olarak 2009 yılından bu yana gemi kiralama, 2010 yılından itibaren ise özmal gemileri ile armatörlük hizmeti verdiklerini söyleyen Arıburnu, yıllık 350 gemi ve 4 milyon ton yük için gemi kiralama hizmeti verdiklerini belirtti. Her büyüklükte gemi için kiralama hizmetini gerçekleştirdiklerini söyleyen Arıburnu, amaçlarının kabotaj kapsamında en büyük yük taşıyıcısı olarak kısa vadede yıllık 10 milyon ton yük taşıma kapasitesine ulaşmak olduğunu belirtti. 2010 yılından buyana İsdemir Limanı’nda verilen liman operasyonları hizmetine bu yıl içerisinde Aslan Çimento Limanı’nı da ilave eden Omsan Denizcilik’in, yıllık yaklaşık 12 milyon ton yükün liman operasyonlarını gerçekleştirmesi hedefleniyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER