51 ÖĞRENCİLERE LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE DENİZ TAŞIMACILIĞI VE KARİYER SEMİNERİ VERİLDİ

ÖĞRENCİLERE LOJİSTİK SEKTÖRÜNDE DENİZ TAŞIMACILIĞI VE KARİYER SEMİNERİ VERİLDİ

Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği öğrencilerinin 2010 yılında kurmuş olduğu Gemlik Denizcilik Topluluğu ilk dönemin ilk seminer etkinliğini 22 Ekim 2018 tarihinde Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek okulu Hv. Sav. Ast Subay Üstçavuş Mehmet Koray Pınar Seminer Salonunda yapıldı. Seminere MAVITEC BV Gemlik Lojistik Müdürü Esma Deniz Yılmaz, DHL Freight Bursa İş Geliştirme Müdürü Erkan Çelik, MSC Gemi Acentesi Gemi Operasyon Memuru Necati Özaydın konuşmacı olarak katıldı.

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLDİ

Konuşmacılar eğitim hayatları, iş tecrübeleri, denizcilik sektörünün avantaj ve dezavantajları, iş imkânları, kendilerinin yaşamış olduğu sorunları hakkında öğrencileri bilgilendirdiler. Seminerde söz alan Necati Özaydın “Deniz ve Liman İşletmeciliği” mezunu olduğunu ve okul sonrasında izlemiş olduğu yolları öğrencilere aktardı ve kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ifade etti.

Mavitec B.V. Lojistik Müdürü Esma Deniz Yılmaz yapmış olduğu sunumla teknolojinin lojistik üzerinde etkisi hakkın da bilgilendirme yaptı. Drone teknolojisinin, yapay zekanın, blockchain teknolojisinin, 3d yazıcıların gelecekte lojistik sektörünü nasıl etkileyeceği hakkın da bilgi aktararak herkesin teknoloji alanında kendi sini geliştirmesi gerektiği üzerinde durdu.

DHL Freight İş Geliştirme Müdürü Erkan Çelik DHL firmasını ve Bursa’da vermiş oldukları hizmetler hakkında bilgi aktardı. Lojistik sektörü ve iş süreçleri hakkında bilgi aktaran Çelik öğrencilere iş yaşamında başarılı olmanın yolunun sevdikleri işi yapmaktan geçtiğini söyledi. Seminere, Gemlik Asım Kocabıyık MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri, Gemlik Denizcilik Topluluğu üyeleri Deniz ve Liman işletmeciliği Programı öğretim elemanları ve sektörden temsilciler katıldı.

(kaynak: gemlik gündem gazetesi)

YORUMLAR

BENZER HABERLER