98 “NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞINI ÖNEMSİYORUZ”

“NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞINI ÖNEMSİYORUZ”

Grup şirketleriyle çeşitli taşını a seçenekleri, dış ticaret taşımacılığı, gümrükleme gibi hizmetler sunan Batu International Logistics, sürdürülebilir büyüme için nitelikli insan kaynaklarına yönelik yatırımlara odaklandı. 2016yılındaiç yönetimsel anlayışlarım geliştirmeye odaklandıklarını ifade eden Batu International Logistics CEO’su Uğur Dal, bu yılın ilk yarısında ise gösterdikleri performas ile sürdürülebilir büyüme kaydettiklerini söyledi.

“Rekabet gücümüz artacak”

Bu yıl nitelikli eleman yetiştirmeye yöneldiklerine işaret eden Uğur Dal, ‘Sonraki süreçte de nitelikli ve sadece soruya cevap üreten değil, yorum da yapabilen personel kaynağına yönelmeyi planlıyoruz. Böylece sürdürülebilir büyüme ile rekabet gücümüzü artıracağız” diye konuştu.

Yapısı itibarıyla Türkiye’de lojistik sektörün yatırımların kısıtlı olduğunu savunan Uğur Dal, “Bununla birlikte kolay ulaşılabilirliği rekabet ortamı, farklı hizmet sunumları ve yenilikler, sektörün büyümesine ivme kazandırıyor” dedi. Özellikle Endüstri 4.0’ı lojistik sektörüne uygulayabilmek için güncel yazılımların takip edilmesi gerektiğini söyleyen Dal, “Öncelikle elimizdeki bilgiyi doğru yönetmek, bu bilgiyi paylaşılabilir ve geliştirilebilir hale getirerek, doğru bir izlenilebilirlik sağlamak sürece uyum sağlama noktasında başlıca amacımızı meydana getiriyor. Dolayısıyla yatırım planlarımızın bu yılki odağını bu kaynağı yönetmesi gereken nitelikli işgücü yatırımı meydana getiriyor. Daha sonrasında ise hareketin başlayıp sonlanacağı yere kadar geçen aralıktaki bilgiyi doğru yönetip, otomasyon ile takibini sağlayacak yatırımlar yapacağız” şeklinde konuştu.

Firmalarının sunduğu hizmetleri farklı grup şirketleri üzerinden yönettiğini belirten Uğur Dal, bu bağlamda depolama ve taşıma hizmetini yöneten şirketlerinin filosunda 110 adet araç bulunduğunu söyledi. Gebze bölgesinde 12 bin metrekarelik gümrüklü, gümrüksüz alan ve 20 bin palet kapasitesi ile depolama hizmeti sunduklarını ileten Dal, “Lojistik terimi yalnızca taşımacılık ya da depolama faaliyetlerini içermiyor. Bu anlamda firmamız faaliyetleriyle sektörün tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. İhtiyaca konu tüm hareketleri tamamlayıp, tek elden yönetebilir çözümler sunuyoruz” dedi. Firmalarının çıkış noktasından varış noktasına kadarki süreci yakından takip ettiğini ileten Uğur Dal, bu süreci müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda tamamladıklarını söyledi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER