133 NETLOG ARAÇLARI YOLLARDA

NETLOG ARAÇLARI YOLLARDA

NETLOG eğitim alanında Türkiye’nin ilk sivil toplum örgütü olan Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek için ilk olarak Adana, Gaziantep, Ankara ve Samsun bölgelerinde görev yapacak 10’a yakın aracının arka kısımlarını Darüşşafaka Cemiyeti’nin sınav duyurularını taşıyan afişlerle kapladı. Türkiye’nin önde gelen lojistik şirketlerinden Netlog, Darüşşafaka Cemiyeti’nin 26Mayıs’taki sınav duyurusunu araçlarına taşıyarak küçük yaşta ebeveyn kaybı yaşamış, maddi durumu yetersiz yetenekli öğrencilerin sekiz yıl boyunca ücretsiz olarak eşitlikçi ve akılcı bir eğitim almasına katkıda bulunuyor.

Söz komşu Netlog araçlarının görev yaptıkları bölgelerde, anne ya da babasını kaybetmiş dördüncü sınıf öğrencilerinin 26 Mayıs’ta düzenlenecek Darüşşafaka Sınavı’na katılması konusunda farkındalık oluşturuluyor. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Oktem, her yıl düzenlenen Darüşşafaka giriş sınavına Türkiye’nin dört biryanından binlerce dördüncü sınıf öğrencisinin katıldığını belirtirken, şu değerlendirmeyi yaptı: “Hedefimiz mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşarak, ihtiyaç sahibi tüm çocuklarımıza akılcı, eşitlikçi, çağdaş bir eğitim olanağı sunabilmek. Çıktığımız bu yolda, en büyük gücümüzü de bağışçılarımızdan, destekçilerimizden alıyoruz. Netlog gibi eğitimin toplumsal kalkınmadaki rolüne inanan şirketlerin Darüşşafaka Cemiyeti’ne dolayısıyla ‘eğitimde fırsat eşitliği ‘ne yaptıkları katkılar sadece kurumumuzun değil aynı zamanda geleceğimizin gerçek sahipleri olan çocuklarımızın da yolunu aydınlatıyor.

Tüm Netlog ailesine, verdikleri bu anlamlı destek ve yarattıkları bu farkındalık için teşekkürlerimi sunuyorum. Netlog Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Çak da eğitim alanında Darüşşafaka Cemiyeti’ne destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi: “Eğitimin bir ülkenin toplumsal kalkınmasının en büyük unsuru olduğuna inanan bir şirket olarak, Darüşşafaka Cemiyeti ile aynı vizyonu paylaşmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bazen hayatta yaptığımız en küçük işler bile hayatları değiştirebiliyor. Bugün Netlog aracılığıyla bir öğrencimizin bile bu sınavdan haberi olması, bir öğrencimizin bile hayatının değişmesi bizler için en büyük mutluluk olacak. Umuyoruz ki tüm bu çalışmalar, bu sınavın çok daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayacak.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER