237 ”MÜŞTERİLERİMİZİN GÜVENİYLE BÜYÜYORUZ”

”MÜŞTERİLERİMİZİN GÜVENİYLE BÜYÜYORUZ”

Lojistik sorumluluk sigortalarında sektöre sundukları yenilikçi hizmet anlayışı ile son iki yılda en hızlı büyüyen sigortacı olduklarını belirten WIASS Türkiye Yönetici Ortağı Sayın K. Engin Özaydemir, “Ülkemizde lojistik sorumluluk sigortalarında şimdiye kadar ödenmiş en yüksek hasarı ödemiş sigortacıyız” diyor.

Alman Wirtschafts Assekuranz Makler Gruppe üyesi bir sigorta aracı şirketi olan WIASS Sigorta yani WIASS Türkiye, lojistik ve enerji sigortaları alanında sunduğu rekabetçi ürünleriyle Türkiye piyasasında çok önemli işler yapıyor. 2002 yılından bu yana Türkiye pazarına hizmet sunduklarını belirten WIASS Türkiye Yönetici Ortağı K. Engin Özaydemir, “Bu süre zarfında Ekol gibi sektörün lojistik devlerinden tutun da Mersin ve Hatay’da ki frigocuya kadar, geniş bir yelpazede Türk nakliyecisine hizmet verdik. İstanbul, İzmir, Bolu, Düzce, İzmit, Kayseri, Konya, Mersin, Antakya, Gaziantep, Denizli, Bursa, Trabzon, Ankara, Eskişehir, Antalya; kısacası uluslararası nakliyecinin olduğu her yerde varız” dedi.

Sektördeki rakiplerinden WIASS’ı ayıran özelliklerini sorduğumuzda ise Özaydemir, “ülkemizde faaliyet gösteren Alman sigortacılar başta olmak üzere; lojistik sigortacıları içerisinde, sigortalılarına karşın güven verici bir tarih ve sorunlardan uzak bir hizmet geçmişi olması en büyük ayırt edici yönümüzdür. Sigortalılarımızı hiç yanıltmadık ve güvenlerini sarsacak olaylardan uzak durduk” dedi.

Son iki yılda en hızlı büyüyen sigortacıyız

WIASS Sigorta’nın, son iki yılda lojistik sigortacılığı alanında en hızlı büyüyen sigortacı olduğunu belirten Özaydemir, “Ülkemizde lojistik sorumluluk sigortalan konusunda şimdiye kadar ödenmiş, en yüksek hasarı ödemiş sigortacıyız. 2015 yılında BATU Logistics için 249 bin 379 avro hasar ödemesi gerçekleştirilmiştir” dedi. WIASS Sigorta’nın gelecek döneni çalışmaları hakkında bilgi veren Özaydemir, “Uzun yıllara yayılan ekonomik gelişmelerin etkisiyle hitap ettiğimiz sektörler ve elbette ki içinde olduğumuz sigortacılık, zor günler geçiriyor. Biz bu dönemde, zamana ve değişen ihtiyaçlara uygun yeni sigorta uygulamaları gelirdik ve kısa sürede rakiplerimiz tarafından da taklit edildik. Zaten, son iki yılda; kendi alanında en hızlı büyüyen sigortacı olmamızdaki sır da burada. Biz sigortacı bir ekibiz. Sektör standartlarını belirleyici ve müşteri/ihtiyaç odaklı yapımızı, istikrarlı bir şekilde sürdürmek istiyoruz. Ayrıca 2016 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya sunmuş olduğumuz all risk- enerji poliçeleri, sektörün şimdiden yoğun ilgisini gördü. Bu konudaki çalışmalarımızı hızlandıracağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER