65 MÜSİAD İZMİR’ DEN İSTANBUL’A LOJİSTİK ÇIKARMASI

MÜSİAD İZMİR’ DEN İSTANBUL’A LOJİSTİK ÇIKARMASI

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Ümit Ülkü ve beraberindeki 10 Lojistik Sektör Kurulu üyesi işadamı temaslarda bulunmak ve iş dünyasında işbirliğini güçlendirmek amacıyla İstanbul’daki sektör temsilcileri ile bir araya geldi.

İKİ KENTİN İŞBİRLİĞİ

MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, Günaydın Group yetkilileri ve MÜSİAD İzmir Lojistik Sektör Kurulu Başkanı Şenol Günaydın, ilk olarak Irak’ta MÜSİAD Temsilciliğini 6 yıl yürüten Taha Lojistik ve MÜSİAD İstanbul Lojistik Sektör Kurulu Başkanı Emin Taha ile görüştü.

Ülkü, yeni pazarlara ulaşıp ihracatı artırmayı amaçladıklarını belirterek, “Bu sayede hem İzmir hem de ülkemiz ekonomisine katkı sağlamış olacağız. Programımızda gururumuz Türk Hava Yolları Kargo Bölümü’nü de inceleyip gezdik” diye konuştu.

Lojistik firmalarının hepsinin ayrı uzmanlık dalları olduğunu belirten Ülkü, şöyle devam etti: “Kimisinin Orta Asya’da kimisinin ise Afrika’da uzmanlığı var. Bu buluşmalar sayesinde İzmir ve İstanbul firmaları, işbirliği içerisinde hareket edecektir. Birlikte iş yapılmasıyla bir sinerji oluşacak.”

Taha Lojistik, KGM Ağır Makine, İstanbul Gümrükler Baş Müdürlüğü, THY Kargo, Turuncu Gümrükleme, Best Ulus Nakliyat, Teknik Gümrükleme firmalarını ziyaret eden MÜSİAD İzmir heyeti, ülke ekonomisi adına önemli işbirliklerine imza attı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER