54 MOBİLYA YE LOJİSTİK BİRLİKTE ÇALIŞMAK ZORUNDA!

MOBİLYA YE LOJİSTİK BİRLİKTE ÇALIŞMAK ZORUNDA!

Horoz Lojistik, UTİKAD ve Turkishtime ortaklığıyla düzenlenen Lojistik Çözümler Ortak Akıl Toplantılarında bu kez mobilya lojistiği” ele alındı. Mobilya sektörünün önde gelen liderlerinin katıldığı toplantının moderatörlüğünü Prof. Dr. Emre Alkin üstlendi. Toplantıda, mobilya lojistiği gibi karmaşık ve zor bir hizmetin sağlıklı bir biçimde verilebilmesinin, ancak her iki sektörün iş birliğiyle mümkün olacağına vurgu yapıldı.

“Lojistik Çözümler Ortak Akıl” dördüncüsünde mobilya sektörünün lojistik ihtiyaçları ele alındı Prof. Dr. Emre Alkinin moderatörlüğün de düzenlenen toplantıda sektör liderleri, parsiyel dağıtım, zamanlama, montaj hizmetleri, kalite ve müşteri memnuniyeti gibi konulardaki beklentilerini dile getirdi Lojistik sektörünün kendi başına var olabilen bir iş kolu olmadığına dikkat çeken Horoz Lojistik CEOsu ve İcra Kurulu Başkam Taner Horoz ise “Ancak sizlerin ürettikleriyle, sizlerin varlığıyla faaliyette bulunabilecek bir iş koluyuz” diye konuştu.

MOBİLYA SEKTÖRÜ BÜYÜYOR VE DÖNÜŞÜYOR Son 10 yılda yaşanan hızlı konutlaşma ve kentsel dönüşüm projeleri, özellikle büyük şehirlerde modem mobilyaya olan talebi artırmış durumda. İnternet aracılığıyla dünyayla her geçen gün daha da bütünleşen Türk tüketicisinin beklentileri de bu süreçte  kalite bakımından yükseldi. Çeşitlenen tüketici taleplerini karşılamak için rekabet içinde olan mobilya sektörü ise bu yeni piyasa koşullarında ürünleri için müşterilerine çok daha geniş yelpazelerde tercih olanağı vermeye başladı. Tek bir ürün için çok sayıda farklı renk, kumaş vb. özelliklerin sunulması, bu ürünlerin perakendeciler tarafından sağlıklı bir biçimde verilebilmesinin, ancak iki sektörün iş birliğiyle mümkün olacağına vurgu yapıldı. Dağıtım, zamanlama, montaj hizmetleri, kalite ve müşteri memnuniyeti gibi konulardaki beklentilerini dile getirdi. Sizlerin ürettikleriyle, sizlerin varlığıyla faaliyette bulunabilecek bir iş koluyuz” diye konuştu.

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER