137 MNG KARGO’DA DEĞİŞİM RÜZGÂRI

MNG KARGO’DA DEĞİŞİM RÜZGÂRI

MNG Kargo’da genel müdürlük görevine Boran Uzun getirildi. MNG Kargo, Boran Uzun öncülüğünde köklü bir değişime hazırlanırken Uzun, değişimin sadece MNG Kargo özelinde kalmayacağını, standartlan belirleyen şirket olarak sektörü de yeniden şekillendireceklerini söyledi.

Uzun, “Yaklaşık 9 bin 500 çalışanımızla değişimin heyecanını hissetmeye başladık. Geliştirmekte olduğumuz teknoloji ve uygulamalarla kolay gönderi imkanı ve ödeme seçenekleri sunarak müşteri ve alıcı memnuniyetini en üst seviyeye çıkaracağız. Şirketimizde artık ‘patron’ e-ticaret ve KOBİ müşterileri başta olmak üzere tüm müşterilerimiz, ‘kral’ ise evinde ya da ofisinde kargosunu bekleyen kişiler yani alıcılar” dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunu olan Boran Uzun, lisansüstü eğitimini Insead’ de tamamladı. Kariyerine 2001 yılında Procter&Gamble’da başladı. P&G Almanya, ABD ve Türkiye’de çeşitli görevlerde bulunan Uzun, MNG Kargo ekibine katılmadan önce 6 yıl boyunca yine bir Turkven yatırımı olan Domino’s Pizza Eurasia Grup’ta Rusya, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’den sorumlu Tedarik Zinciri, Satın Alma ve Yatırımlar Direktörü görevini sürdürmekteydi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER