MNG Kargo, Kargo Sektöründeki İlk Hackathon Yarışması’nı Düzenliyor

MNG Kargo, Kargo Sektöründeki İlk Hackathon Yarışması’nı Düzenliyor

MNG Kargo, Kargo Sektöründeki İlk Hackathon Yarışması’nı Düzenliyor.

Kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar atan MNG Kargo, hackathon yarışması düzenliyor. Kargo sektöründe bir ilk olan yarışmada katılımcılar MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak geliştirme önerileri üzerinde çalışacak. Aynı zamanda hayata geçirdiği API Zone ile yazılımcılara, üçüncü parti geliştiricilere, yenilikçi ürünler tasarlamaları için bir ortam hazırlayan MNG Kargo, yaptığı teknolojik yatırımlarla müşteri memnuniyetini de artırmayı hedefliyor.

MNG Kargo, yeni teknolojik fikirlere verdiği önem doğrultusunda hackathon yarışması düzenliyor. Katılımcılar yarışmada MNG Kargo müşterilerinin kargo takibini daha kolay yapabileceği bir geliştirme önerisi ve müşterinin kargoyu daha hızlı ve kolay almasını sağlayacak bir geliştirme önerisi üzerine çalışacaklar.

Kargo sektöründe düzenlenen ilk hackathon olan yarışmada, ön başvuru tarihi 20 Temmuz olarak belirlendi. Başvurular ise www.apizonehack.com üzerinden yapılabiliyor. 24 Temmuz Cuma günü saat 20.00’da başlayacak olan hackathon, 26 Temmuz Pazar saat 16.00’da bitecek.

Hackathon’a bireysel başvuru da yapılabiliyor; 1-7 kişilik takımlar olarak da katılım olabiliyor. Katılımın ücretsiz olduğu etkinlikte 18 yaşını doldurmuş olan tüm ilgililer başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabiliyor. Kargo sektöründe düzenlenen ilk hackathon olmasıyla da öne çıkan yanşma; IBM, BIP ve Zebra Technologies tarafından da destekleniyor.

Yanşma sonunda birinci ekibe 35 bin TL, ikinci ekibe 25 bin TL ve üçüncü ekibe de 15 bin TL nakit para ödülü verilecek. Destekçi firmalardan BIP ve IBM’nin de jüri özel ödülü vereceği yanşmada “Startup with IBM” programı ile koşulları sağlamalan durumunda bir ekibe IBM Bulut kullanım kredisi, eğer ekip öğrencilerden oluşuyorsa “IBM Academic Initiative” programı ile IBM Bulut kullanım kredisi verilecek.

“Kendi teknolojimizi yaratıyoruz”

Kendi teknolojisini yaratma yolunda adımlar attığını ve pozitif müşteri deneyimi noktasında teknoloji yatırımlarına hız verdiğini belirten MNG Kargo CTO’su Gökhan Yoluaçık, özellikle Covid-19 süreciyle beraber müşterilerinin online alışverişe ve kargo şirketleriyle otomatik entegrasyonun önem kazanacağını, bunun da müşteri tercihlerinde en önemli unsurlardan biri haline geleceğini ön gördüklerini söylüyor:

“API Zone, sağlamış olduğu servisler ve altyapı sayesinde self-servis ve hızlı bir entegrasyon süreci yaratırken sektörümüz açısından da oldukça faydalı uygulamalar hayata geçireceğimizi düşünüyorum. Teknoloji ve dijital alanda yaptığımız yatınmlarla kargoculuk alanına yenilikler getirirken müşteri memnuniyetini de artınyoruz.”

MNG Kargo Nedir ?

2003 yılında kurulan MNG Kargo 800’den fazla şubesi, 7 tanesi Teknolojik Aktarma Merkezi olmak üzere toplam 25 aktarma merkezi, 14 bölge müdürlüğü, 10 bine yakın çalışanı, 3 bine yakın kara taşıma aracı ile hizmet vermektedir. MNG Kargo, Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna ve dünyada 220 farklı ülkede, günde 700 bin adrese dünya standartlarında hizmet ulaştıran Türkiye’nin lider kargo şirketlerindendir.

YORUMLAR

BENZER HABERLER