57 MARS LOGİSTİCS’ İN “AKILLI TIR” I İLKOKUL ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYOR

MARS LOGİSTİCS’ İN “AKILLI TIR” I İLKOKUL ÇOCUKLARIYLA BULUŞUYOR

BİN ÇOCUĞA TRAFİK EĞİTİMİ VERİLECEK

Mars Logistics, her mayıs ayının ilk haftası kabul gören Trafik Haftası’nda hayata geçirdiği ve bu yıl ikincisi düzenlenen “Akıllı Tır Akıllı Çocuklar” projesi ile Sakarya’da yaklaşık bin çocuğa temel trafik eğitimi vermeyi hedefliyor.

Mars Logistics; trafik işaretleri, trafikle ilgili proje ve ekipmanların yer aldığı TIR’ıyla Trafik Haftası boyunca Sakarya’nın ilçe ve köylerindeki 8 okulu ziyaret edecek. İlköğretim çağındaki çocukların trafik bilinç seviyelerinin artırılmasının hedeflendiği projeyle, dört gün boyunca yaklaşık bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Sakarya İl Mili Eğitim Müdürlüğü desteğiyle yürütülen proje kapsamında Mars Logistics’ in gönüllü çalışan ekibi Sakaryalı öğrenciler ile TIR içinde temel trafik bilgilendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Öğrenciler, eğitici ve keyifli bir eğitim süreciyle trafik haftası ve trafik kurallarının önemi konusunda bilgilendiriliyor. Mars Genel Müdürü Ali Tulgar, “Sosyal sorumluluk projeleri kurumsal yapımızın önemli bir parçasını oluşturuyor. Faaliyet gösterdiğimiz günden bu yana lise ve üniversite öğrencilerine yönelik önemli projeler gerçekleştirdik. İlköğretim çağındaki çocukları hedeflediğimiz ‘Akıllı Tır, Akıllı Çocuklar’ projesi bizim çok içimize sinen bir proje oldu. Trafik bilincinin okul çağlarından itibaren oluşturulması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER