TÜRKİYE’NİN İLK ”FORS” UNU MARS LOGISTICS ALDI

TÜRKİYE’NİN İLK ”FORS” UNU MARS LOGISTICS ALDI

Mars Logistics, Birleşik Krallık ve çevresindeki filo faaliyetlerini geliştirmeyi amaçlayan ve bu bölgede taşımacılık yapan firmaların performanslarını geliştirerek en iyi uygulamaları benimsemeleri için güvenli çalışma şartları, yasal uygunluk ve kurumsal sosyal sorumluluğu teşvik eden FORS (The Fleet Operatör Recognition Scheme) Belgesi’ni alan ilk Türk şirketi oldu. Gönüllülük esasına dayanan FORS programı yaşam kalitesini yükseltirken aynı zamanda ekonomik büyümeyi ve çevresel hedefleri de destekliyor.

Mars Logistics dünyada yalnızca 5716 firmanın sahip olduğu akreditasyon programına araç bakımları, sürücü eğitimleri, sağlık ve güvenlik şartları, taşımacılık operasyonlarındaki iyileştirmeye açık alanlar, uymakla yükümlü olduğu yasal şartlar, yakıt ve lastik kullanımı vb. faaliyetlerini gözden geçirerek hazırlandı ve değerlendirme neticesinde FORS belgesini almaya uygun bulundu.

FORS Belgesi’ni Türkiye’de alan ilk firma olmaktan büyük gurur duyduklarını belirten Mars Logistics Genel Müdürü Ali Tulgar, “Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın operasyonel süreçlerinde avantaj sağlayacak tüm stratejik ve teknolojik uygulamaları hayata geçiriyoruz. FORS Belgesi’ni Türkiye’de alan ilk firma olmamızda güçlü ekip ve altyapıya sahip olmamızın büyük rol oynadığını düşünüyoruz” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER