155 MARKAFONİ’ DEN SONRA BUKOLİ DE KAPANIYOR

MARKAFONİ’ DEN SONRA BUKOLİ DE KAPANIYOR

Borusan, internet alışverişlerinde yaşanan teslimat sorunlarına çözüm sunmak için 2 sene önce geliştirdiği bukoli.com’u kapatma kararı aldı. Kapatma gerekçesi olarak mevcut pazar koşullan gösterilirken şirket 30 Haziran’a kadar olan siparişleri teslim edeceğini açıkladı. 2015 Nisan ayında faaliyetlerine başlayan Bukoli, kısa sürede hızlı bir şekilde büyümüştü.

Şirket 5 yıl sonunda İstanbul’da 2 bin 500 teslimat noktasına ulaşmayı ve takip eden 1.5 yıl içerisinde de İzmir, Ankara, Bursa ve Antalya’ya hizmet götürmeyi hedefliyordu. Borusan Lojistik İnovasyon Ekibi tarafından geliştirilen bukoli.com, internet alışverişi yapan kullanıcıların evde veya ofiste siparişlerini bekleme problemine son vermek, esnaftan oluşan teslim noktalarına ek gelir imkanı sunmak ve e-ticaret firmalarına alternatif bir teslimat seçeneği sunmak amacıyla geliştirilmişti.

Kullanıcı ister yolunun üstündeki esnaftan ister merkezi noktalardaki akıllı makinelerden gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden ürününü teslim alabiliyordu. Geçen hafta da, Güney Afrikalı Naspers Grubu’na bağlı Türkiye’nin önde gelen e-ticaret şirketlerinden markafoni.com da faaliyetlerini 30 Haziran itibarı ile durdurma kararı almıştı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER