466 LOJİSTİKTE EN YENİ OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ KONUŞULDU

LOJİSTİKTE EN YENİ OTOMASYON TEKNOLOJİLERİ KONUŞULDU

Lojistik sektöründe sunduğu çözüm ve teknolojiler ile adından övgüyle söz ettiren SICK, 25 Kasım’da bu yıl 4. kez düzenlediği “Lojistikte Otomasyon Teknolojileri Semineri” ile birçok farklı sektörden lojistik uzmanları buluşturdu. Etkinlikte son kullanıcıların lojistik operasyonlarında otomasyondan nasıl yararlandıkları konuşuldu.

Artık gelenekselleşen ve bu yıl 4. kez düzenlenen seminer, İstanbul Marriot Hotel Asia Ataşehir’ de ülkemizin önemli üreticilerinin lojistik uzmanlarını bir araya getirdi. Etkinlik, LODER Başkanı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan’ ın açılış konuşmasıyla başladı. Boer – Yazılım ve Ar-Ge Direktörü M. Emre Günemre’ nin “Kaçağa Son” isimli sunumunun ardından yine LODER Başkanı Prof. Dr. Gülçin Büyüközkan, “Etkin Depo Yönetimi için Standardizasyon”un önemini ve bu alandaki standardizasyon çalışmalarını anlattı. Programın devamında Ekol Lojistik İş Geliştirme Bölümünde Erdal Memiş, Ekol bünyesinde kullanılan “Depo Otomasyon Teknolojileri” ni farklı depolarından verdiği videolu örneklerle açıkladı. Öğle yemeğinden önce SICK ekibi itirafından hazırlanan skeç katılımcılara yoğun program arasında rahat bir nefes aldırırken, eğlenceli dakikalara sahne oldu.

Tam gün süren etkinliğin öğleden sonraki bölümünde Türkiye’nin ünlü giyim markası DeFacto’ da Otomasyon çalışmalarını anlatmak üzere kürsüye önce DeFacto Lojistik İş Geliştirme Uzmanı Ayşe Büşra Beşli ve ardından DeFacto Lojistik Direktörü Cenk Karapınar çıktı. Videolarla desteklenen sunumun ardından, Eğitim ve Gelişim Danışmanı Kemal Albayrak’ ın “Lokum Kulesi” adlı çarpıcı konuşması dikkat çekti. Programın devamında Novexx Etiketleme Satış Yöneticisi Sarven Dursun “Lojistik Uygulamalarda Otomatik Etiketleme Sistemleri”ni anlattı. Otomatik Etiketleme Sistemlerindeki yenilikçi çözümlerin aktarıldığı sunumdan ardından son olarak sözü Venero Bilişim Proje Müdürü Okan Ersoy alarak “Venero Bilişim Lojistik Modülü” hakkında detaylı bilgiler verdi. Etkinliğin kahve arası bölümlerinde katılımcılar, küçük sergi alanlarda yer alan SICK çözümlerini detaylıca inceleme fırsatı buldular. Seminer sonunda yapılan çekilişte katılımcılardan birisi ipad ödülü kazandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER