127 “LOJİSTİK SÜRECİNİ HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA MOBİL PLATFORMLARA TAŞIYORUZ”

“LOJİSTİK SÜRECİNİ HER GEÇEN GÜN DAHA FAZLA MOBİL PLATFORMLARA TAŞIYORUZ”

OMSAN olarak verdiğimiz tüm lojistik hizmet süreçlerini yazılım desteğinde yönetiyoruz. CRM, sipariş yönetimi, nakliye yönetimi, depo yönetimi, araç takip, filo yönetimi, bakım, satın alma, maliyetlendirme, fınans ve muhasebe, otomobil lojistiğine özel uygulamalar, fiyatlandırma, dokuman yönetimi, e-lojistik, iş zekası gibi süreçlerin tümünü kapsayan entegre sistemler kullanıyoruz. Muhasebe, fınans gibi daha standart olan destek süreçlerinde hazır uygulamaları, operasyonel alanda ise kendi yazılımlarımızı kullanıyoruz.

MEVCUT YAZILIM ALT YAPISI SÜREKLİ GÜNCELLENİYOR

Lojistik; malzeme, bilgi ve para akışının yoğun olduğu bir hizmet sektörü. Sektörde rekabet giderek artarken, artan rekabet beraberinde daha hızlı, daha ekonomik olma ve üst düzey hizmet kalitesi sunma baskısı getiriyor, iş dünyasında işletmeler hizmet alacakları lojistik firmaların yazılım alt yapısının kalitesine ve kendi yazılım alt yapısı ile uyumunu da dikkate alarak karar veriyor. Bu nedenle OMSAN rakiplerinden bir adım önde olmak  ve müşterilerine daha verimli ve hızlı hizmet verebilmek için sürekli olarak mevcut yazılım alt yapısını geliştirme çabası gösteriyor.

GELİŞTİRDİĞİMİZ YAZILIMLAR BİZE ESNEKLİK VE HAREKET ALANI SAĞLIYOR

Kendi bünyemizde oluşturduğumuz yazılımlarımız, müşterilerimizin taleplerine hızlı yanıt vermemize olanak sağlıyor. Aynı zamanda farklı sektörlerdeki işletmelere ait tedarik zincirlerini yönetiyor olmamız, kullanmakta olduğumuz yazılımların farklılık göstermesini sağlıyor. Kullandığımız yazılım teknolojilerinin katma değer oluşturmasına özen gösteriyoruz. Aynı zamanda sektörde tecrübeli ve nitelikli insan kaynağımız ile kendi yazılımlarımızın kendisine has özellikleri sayesinde müşterilerimizin süreçlerine de hızla entegre olabiliyoruz. Müşteri özelindeki bazı süreçleri standart uygulamalar ile desteklemek çoğunlukla mümkün olmuyor. Mevcut ERP yazılımlarının pek çoğu yüksek maliyetli olurken, kimi zaman da yerel dinamiklere uyum sağlayamıyor. Kendi geliştirdiğimiz yazılımlar bize esneklik ve hareket alanı sağlıyor. Bu sayede müşterilerimizin alt yapısı ile OMSAN’ ın kullandığı sistemlerin uçtan uca tek bir sistem gibi entegre bir şekilde çalışması mümkün oluyor. OMSAN olarak, lojistik surecini her geçen gün daha fazla mobil platformlara taşıyoruz. Endüstri 4.0’ın gündeme gelmesi ile birlikte OMSAN da yazılımlarını ve süreçlerini dünyadaki son teknolojiler seviyesine çıkararak rekabet avantajını korumak üzere gayretlerini sürdürüyor.

YORUMLAR

BENZER HABERLER