142 KURUMLAR VERGİSİ NDE İZMİR’ İN REKORTMENİ PHİLSA” OLDU

KURUMLAR VERGİSİ NDE İZMİR’ İN REKORTMENİ PHİLSA” OLDU

İzmir’de kurumlar vergisinde geçen yıl tahakkuk eden rakamlara göre, ilk sırayı Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütün A.Ş alırken, onu Petkim Petrokimya Holding ve MSC Gemi Acenteliği A.Ş izledi.

İzmir’de ilk ıoo

İzmir’de 2016 yılı tahakkuklarına göre kurumlar ve gelir vergisinde ilk ıoo’e giren mükellefler, İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı internet sitesinde açıklandı. Buna göre, kurumlar vergisinde önceki yıllarda olduğu gibi Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütün Sanayi ve Ticaret A.Ş, 171 milyon 320 bin liralık tahakkukla ilk sırada kaldı.

Petkim 2.sırada

Petkim Petrokimya Holding A.Ş’nin 167 milyon 470 bin lira ile ikinci sırada geldiği listede, MSC Gemi Acenteliği A.Ş 74 milyon 429 bin lira vergi tahakkukuyla üçüncü oldu. Dördüncü sıradaki mükellefin isminin açıklanmasını istemediği listede beşinci sırayı İmbat Madencilik Enerji ve Turizm A.Ş, altıncı sırayı ise JTI Tütün Ürünleri Sanayi A.Ş aldı. İlk ıoo’de toplam 40 firmanın isminin açıklanmasını istememesi dikkati çekti.

Gelir’de birinci gizli

Gelir vergisi sıralamasında da birinci ve üçüncü sıradaki mükellefler, isimlerinin açıklanmasını istemedi. Listede ikinci sırada 5 milyon 78 bin liralık vergi tahakkukuyla Lucien Arkas, dördüncü sırada 2 milyon 926 bin liralık tahakkukla Nail Özkardeş ve beşinci sırada da 2 milyon 876 bin lira ile Bernard Arkas yer aldı. Bu listede de 63 mükellef adının açıklanmaması tercih etti.

(AA)

YORUMLAR

BENZER HABERLER