268 KİMYA SEKTÖRÜNDE YENİ MERKEZLER OLUŞUYOR

KİMYA SEKTÖRÜNDE YENİ MERKEZLER OLUŞUYOR

Türkiye’de Tehlikeli Madde Lojistiği alanında geniş ve önemli bir pazara hizmet veren, kimyasal ve tehlikeli kimyasal maddelere yönelik sunduğu hizmetlerle adından sıkça bahsettiren Dinçer Lojistik, Kocaeli ve İzmir gibi belirli illerde toplanan kimya sektörünü, geliştirdiği “Bayi Lojistiği” projesi ile yurt geneline yayma hazırlıkları içinde. Proje kapsamında yıl sonuna kadar 12 ilde 60 bin m2’ye yakın alanda depolama ve dağıtım merkezleri kurulacak.

Dinçer Lojistik’in geliştirdiği Bayi Lojistiği projesi ile tek merkezden yönetilen lojistik faaliyetleri bölgesele yayılarak, depolama ve dağıtım maliyetlerinin minimize edilmesi, ürünlerin satış ve tüketim noktalarına en hızlı şekilde ulaştırılması ve kimya sektörü üreticilerinin maliyetlerinde ciddi oranda artışa sebep olan ADR mevzuatı kaynaklı maliyetlerin konsolidasyon olanakları ile azaltılması gibi müşterilere yönelik satış artırıcı etkiler hedefleniyor.

Proje yatırımının, araç ve depo yatırımları dahil 25 milyon TL civarında olacağı ve bu bedelin sağlanacak verimliliklerle birkaç yılda kendini amorti etmesi öngörülüyor. Projenin ikinci etabıyla da dijital çözümlerle anlık veri akışı, sevk bilgilerinin anlık takibi, e-arşiv gibi benzeri alt projeler geliştirilip lojistik sektöründeki dijitalleşme çalışmalarında da belirgin bir ivme kazanılması hedefleniyor.

Dinçer Lojistik Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Toptaş “Söz konusu yeni depolama ve dağıtım merkezleri ile birlikte, hizmet noktası sayısını toplamda 15 farklı il ve 21 farklı lokasyona çıkardıklarını, geliştirdikleri “Bayi Lojistiği” projesi ile; distribütör bayilerin depo ve nakliye süreçlerini tek elden yönetip, lojistik sektöründeki uzmanlıklarını ve konsolidasyon olanaklarını kullanarak hizmet alan tarafında maliyetleri %20 oranında düşürmeyi hedeflediklerini ve projenin doğal bir çıktısı olarak da; müşterilerine daha hızlı, daha etkin ve daha verimli hizmet sunacaklarını öngördüklerini” belirtti.

YORUMLAR

BENZER HABERLER