Karsan’dan, Avrupa’ya Yedek Parça Gönderiminde Önemli Lojistik Hamlesi!

Karsan’dan, Avrupa’ya Yedek Parça Gönderiminde Önemli Lojistik Hamlesi!

KARSAN’DAN, AVRUPA’YA YEDEK PARÇA GÖNDERİMİNDE ÇOK ÖNEMLİ LOJİSTİK HAMLESİ!

Karsan, Avrupa’daki yedek parça ve satış sonrası servis ağını genişletmek adına önemli bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında, Almanya’nın Nürnberg şehrinde devreye alınan yedek parça lojistik merkezi ile ihtiyaç duyulan yedek parçalan Avrupa’nın her noktasına 2 gün içerisinde gönderebilecek.

Deponun 1 Eylül itibariyle faaliyete başladığını belirten Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, Avrupa’daki satış sonrası servis ağını güçlendirmek ve bayilerin kendilerine gelen taleplere çok kısa sürede çözüm sağlaması amacıyla bu önemli yatırımın devreye alındığını söyledi.

50 yılı aşan Karsan tecrübesine dayanarak satış sonrası müşteri desteğinin marka güvenilirliği ile tercih edilmede ciddi bir paya sahip olduğunu ifade eden Arpacıoğlu, kurulan bu yapı ile müşterilerle aralarındaki mesafeleri minimuma indireceklerini söyledi. Bu proje kapsamında yerinde yedek parça hizmeti için Barsan Global Lojistik A.Ş ile güçlerini birleştiren Karsan, ilerleyen süreçte Barsan’ın 45 farklı ülkede bulunan depolarından ve lojistik ağından da faydalanarak operasyon gücünü katlamayı planladıklarını duyurdu.

Barsan Global Lojistik A.Ş Güney Marmara Bölge Direktörü Ahmet Arca, “Böylesine önemli bir projede Karsan’ın dış ticaret işlemlerinde gümrük, uluslararası nakliye ve Almanya yedek parça stok takibi, depolama ve dağıtım süreçlerinde partneri olarak lojistik operasyonlarını yönetmekten gurur duyduğumuzu belirtmek isterim. Barsan Global Lojistik A.Ş. ve Karsan Otomotiv San ve Tic. A.Ş işbirliği, tüm yurtdışı operasyonları başta olmak üzere artarak devam edecek.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER