235 KARGO TESLİMATI ARABA BAGAJINA DA YAPILABİLECEK

KARGO TESLİMATI ARABA BAGAJINA DA YAPILABİLECEK

DHL Express Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Boğaç Özsan, e-ticaretin Türkiye ve dünyada yaygınlaşması ile lojistik araba bagajı sektöründe yaşanacak gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Boğaç Özsan, “Önümüzdeki dönemde gideceğimiz nokta, iadelerin online sistem üzerinden yapılıyor olması. İade konusu çözüldüğü zaman firmalarımız yurt dışına açılma konusunda biraz daha yüreklenecek. Daha kolay iade konusu e-ticarette bize bir kaç adım daha fazla attıracak Şu an geçtiğimiz döneme göre daha kolay, önümüzdeki süreçte daha da hızlanacağını düşünüyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Özsan, Türkiye e-ticaret alışkanlığının katlanarak arttığına dikkati çekerek, ihracat ülkesi olan Türkiye’nin bu kapasitesini e-ticarete çevirebileceğini anlattı. Her markanın zaman içinde bir e-ticaret noktasının olacağının altını çizen Özsan, e-ticaret sitelerinde ürünleri satılan markaların gelecekte kendi e-ticaret platformlarından satışa daha fazla önem vereceğini söyledi.

Özsan, lojistik sektöründe yapay zeka, sanayi 4.0 gibi kavramların girmesiyle yaşanan değişim ve dönüşüm hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Çok yaygın değil ama biz şu an drone ile teslimatı bir süredir yapıyoruz. Mesela Almanya’da çok dağlık bölgelere drone‘larla dağıtım ve teslimat yapabiliyoruz. Talebe bağlı dağıtım seçeneğinin bir sonraki adımı Endüstri 4.0 ile geliyor. Tüketiciler şu an ciddi ölçüde kendi istedikleri şekilde dağıtım olsun istiyorlar. Almanya’da bu kapsamda yürüttüğümüz bir çalışmamız var. Şu an bir kod üreterek, arabanızın bagajının açılacağı ve sadece belli dakikalarda kuryenin gelip sizin aracınızın bagajına teslimatı yapabileceği bir model üzerinde çalışıyoruz. Tüketici bir kod üretip, aracının yerini söyleyip, saat aralığını verip, o saatlerde arabasının bagajının açılmasını sağlayarak, gönderinin kurye tarafından teslim edilmesini isteyebilecek “

YORUMLAR

BENZER HABERLER