52 İZMİR KÖRFEZİ ‘FESTİVALLE’ RENKLENECEK

İZMİR KÖRFEZİ ‘FESTİVALLE’ RENKLENECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından “Hem içindeyiz denizin hem de büsbütün kıyısında” sloganıyla Eylül ayında düzenlenecek İzmir Körfez Festivali, birbirinden renkli etkinliklere sahne olacak. İzmirlileri denizle buluşturacak ve ilk kez bu yıl 22-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek İzmir Körfez Festivali, daha şimdiden bu etkinlikler arasında önemli bir yer alacağa benziyor.

İzmirlileri denize ve körfeze doyuracak festival sayesinde, 3 gün boyunca tam bir görsel şölen yaşanacak. Ana sosyal sorumluluk alanlarından spor konusunda İzmir’ e değer katan çalışmalar yapan ve özellikle yelken sporunu destekleyerek yatırımlarını artıran Arkas, Çeşme Site Spor, Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ile İzmirlilere yelkeni sevdirmek ve bu sporun yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin ana etkinliği olacak “İzmir Arkas Körfez Yarışı” ile 6 yıl sonra Körfez ilk defa yelkenleri ağırlayacak. 23-24 Eylül’de İzmir Körfezi’nde düzenlenecek İzmir Arkas Körfez Yarışı ile heyecan, rekabet ve adrenalin Ege’nin masmavi sularından İzmir’in sahillerine taşınacak olan yarışta yaklaşık 30 tekne ve 300 yelkencinin katılımı ile izleyicilere de görsel bir şölen sunacak. Yarışlar gün boyunca Alsancak Kordon boyunca; Gündoğdu Meydanı ve Alsancak Vapur İskelesi arasında, Göztepe Vapur İskelesi’nden Konak Pier’e ve Konak Vapur İskelesi’ne, Alaybey’den Bostanlı Vapur İskelesi’ne kadar sahil boyunca izlenebilecek.

YORUMLAR

BENZER HABERLER