145 İZMİR’ DEN UZAKDOĞUYA İLK VE TEK DİREKT SERVİS

İZMİR’ DEN UZAKDOĞUYA İLK VE TEK DİREKT SERVİS

Türkiye’de, Arkas ortaklığıyla kurulan Yang Ming Anadolu şirketi ile faaliyet gösteren Uzakdoğulu armatör Yang Ming, İzmir’den Uzakdoğu’ya ilk direkt servisi başlattı.

İzmir (TCEEGE, ALİAĞA), Mersin (MIP) ve İstanbul (KUMPORT) limanlarına uğrak yapan gemiler Uzakdoğu’ya direkt ihracat-ithalat yükü taşıyor.

Türkiye pazarına 1994’te Arkas’ın acenteliği ile giren Tayvan Devleti’nin ortağı olduğu Yang Ming Group, Türkiye’deki başarılı ve istikrarlı biçimde büyüyerek 2009’da Arkas ortaklığı ile Yang Ming Anadolu’yu kurdu. 2016’da 140 bin TEU’luk ihracat ve ithalat yükü taşıyan Yang Ming Anadolu, 2017 yılında Türkiye Uzakdoğu arasında servislerine ek olarak yeni direkt servisini koymasını sağladı.

14 bin TEU’luk gemiler ile verilmeye başlanan servisin ilk gemisi 12 Haziran’da Aliağa Nemrut Körfezinde, Ege Gübre Sanayi Liman Tesisleri içerisinde hizmet veren TCEEGE’ ye geldi. Arkas Holding Ortaklı Yapılar Direktörü Çiçek Boydaş, Yang Ming Anadolu Genel Müdürü Chun Feng Chen, Genel Müdür Yardımcısı Didem Ünlü, Arkas Holding, Yang Ming Anadolu ve TCEEGE yöneticileri geminin ilk kez gelişi nedeniyle limanda kaptanı karşılayarak kendisine plaket verdi.

Servisin rotası;

Pusan/Shanghai/Ningbo/Yantian/Singapore/Jeddah/Ashdod/Piraeus/Istanbul (Kumport)/İzmir (Tce Ege, Aliağa) /Mersin (MIP)/ Jeddah/Singapore/ Kaohsiung/Pusan.

YORUMLAR

BENZER HABERLER