84 İÜ LOJİSTİK FAKÜLTESİ, UND’ Yİ ZİYARET EDEREK BİLGİLER ALDI

İÜ LOJİSTİK FAKÜLTESİ, UND’ Yİ ZİYARET EDEREK BİLGİLER ALDI

İstanbul Üniversitesi Dekan Yardımcısı Ebru Demirci ve Lojistik Fakültesi Klubü Öğrencileri UND’ye gerçekleştirdikleri ziyarette sektörle ilgili bilgi alırken, UND ve İstanbul Üniversitesi işbirliği çerçevesinde sürdürülen Staj Havuzu Projesi ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

UND İcra Kurulu Başkanı Recai Şen, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Vekili Erman Ereke, İcra Kurulu Üyesi ve Eğitim Sorumlusu Muammer Ünlü, Avrupa Ülkeleri Uzmanı Ayşegül Ketenci, İstanbul Üniversitesi Dekan Yardımcısı Ebru Demirci ve Lojistik Fakültesi Kulübü Öğrencileri UND genel merkezinde bir araya geldi. Ziyarette, Lojistik Öğrencileri Staj Havuzu Uzaktan Eğitim Programları- Ankara Lojistik Zirvesi gibi pek çok farklı konu ele alındı.

UND, yenilik içeren ve sektöre fayda sağlayabilecek projelere destekte bulunacağını belirti. Lojistik sektöründe kariyer planlaması yapılmasıyla ilgili karşılıklı görüş alış verişi yapılırken, UND ve İstanbul Üniversitesi işbirliği çerçevesinde sürdürülen Staj Havuzu Projesi hakkında çeşitli bilgilendirmeler yapıldı. Sürücülerle ilgili hem sayı hem nitelik bakımından artış sağlanması, yurtdışına çıkış yapan şoförlerin yabancı dil, yük indirip-boşaltma, belgeleri doğru ve eksiksiz doldurma gibi konularda daha derin ve ayrıntılı bilgiye sahip olması amaçlarıyla, sonunda sertifika verilecek online bir eğitim programı üzerinde duruldu. Bu sertifikalı eğitim konusunda, halihazırda taraflar belirli bir aşama kaydetti. Yapılacak etkinliklerle ilgili görüşmelerin sürdürülmesi, toplantıda anlatılan konuların detaylı şekilde tekrar istişare edilmesi için tarafların iletişiminin devam etmesi konusunda mutabık kalındı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER